iOSDelisi'ne Hoş Geldiniz.

FrmDelisi.com'a tekrar hoşgeldiniz bizlere destek olabilmek için 10 saniyenizi ayırarak ücretsiz olarak üye olabilirsiniz.

iFenix

Game of Thrones Final Sezonu Kaç Saat Sürecek?

Game of Thrones Final Sezonu Kaç Saat Sürecek?

Linkleri görebilmek için lütfen kayıt olun ya da giriş yapın

 

Game of Thrones 8. sezon ile ilgili heyecan uyandıran yeni geliştirmeler yaşanmaya devam ediyor. Dün paylaşılan yeni sezona ait olan poster ile birlikte dizinin hayranlarını bir hayli heyecanlandıran HBO, bildiğiniz üzere dizinin final sezonunun 6 bölümden oluşacağını da açıklamıştı. Herkesi bir anlığına tedirgin eden HBO akıllarda, ”Final sezonu ne kadar uzun olacak?” sorunu çağrıştırmıştı.

Game of Thrones 8. Sezon 6 saat sürecek!

Merakla beklenen Game of Thrones final sezonu ile birlikte dizinin hayranlarını birbirinden heyecanlı sahneler bekleniyor. Hatırlayacağınız üzere dizinin final sezonunun önceki sezonlara göre daha az bölüme sahip olacağını da önceki haberlerimizde belirtmiştik. 6 bölüme sahip olacak 8. sezonda her bölümün ortalama 80 dakika veya daha fazla sürmesi bekleniyordu.

Her ne kadar açıklamalar dizinin oyuncusu tarafından yapılmış olsa da, HBO tarafından herhangi bir resmi açıklamanın yapılmamıştı. Fakat bugün yaşanılan gelişme ile birlikte Westeros’a veda edeceğimiz sezonun toplamda üç sinema filmi uzunluğunda olacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

game-of-thrones-8-sezon-shiftdelete-2-1.

 

HBO‘nun destan haline getirdiği ve yıllardır ekranların en çok konuşulan dizisi olan Game of Thrones artık kitapları da geçerek kendi hikayesini devam ettiriyor. Her güzel şeyin bir sonu vardır sözü de burada devreye giriyor. 8. sezon ile beraber GoT serisine veda ediyoruz.

Final sezonunda birbirinden çarpıcı savaş sahneleri dizinin hayranlarını bekliyor!

Milyonlarda dolara mal olacak olan final sezonu ile birlikte bildiğiniz üzere seyirciler şu zamana kadar dizideki en büyük savaş sahnesine de tanık olacaklar.

Geçtiğimiz Nisan ayında dizinin asistan direktörü Jonathan Quinlan‘ın açıklamasına göre, bölümlerden birindeki savaş sahnesini filme almak 55 gün süren gece çekimlerine mal olduğu açıklamıştı. Dikkatinizi çekmek isterim, bu sadece bir bölümde geçen savaş sahnesi. 55 günde insanlar koca sezonları çekerken, GoT ekibi sadece bir savaş için böylesine bir dikkatle çalışmışlar.

game-of-thrones-8-sezon-shiftdelete-3.jp

 

Ayrıca Jonathan Quinlan Instagram üzerinde yaptığı paylaşımla 55 günü şöyle açıklamıştı: “Dünyanın her yerinden 10 milyonu aşkın insan bir yıl sonra bu bölümü izleyecekler. Onlar asla bizim nasıl sıkı çalıştığımızı bilmeyecekler. Asla ne kadar yorulduğumuzu veya dondurucu soğuklarda, gece vakti işimizi yapmaya çalıştığımızı umursamayacaklar.”

55 günlük gece çekimleri ile çekilen savaş sahnesini biz de inanılmaz merak ediyoruz. Ama cevabı öğrenmek için daha önümüzde 6-7 ay var. Yayınlanan raporlara göre günlerce süren çekimlerin ardından, son sezonun yaklaşık olarak 6 saat süreceği büyük ihtimal olarak görülüyor.

Daha sonrasında ise yeni dizi ile birlikte yoluna devam edecek olan yapımcılar yaşanılan olaylardan tam 1000 yıl öncesine kadar götürecek. Burada da dizide büyük yeri olan akgezenlerin kökenine inilecek.

Birbirinden şaşıracağımız olaylara şahit olacağımız final sezonu için ortaya atılan söz konusu bu iddialar hakkında, henüz dizinin yapımcısı HBO tarafından resmi bir açıklamanın yapılmadığını da belirtmekte yarar var. Şimdilik tek yapmamız gereken beklemek. Bakalım yeni bilgiler ne zaman gelecek?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.


Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.


Giriş Yap

  • Konuya bakanlar   0 members

    No registered users viewing this page.