iOSDelisi'ne Hoş Geldiniz.

FrmDelisi.com'a tekrar hoşgeldiniz bizlere destek olabilmek için 10 saniyenizi ayırarak ücretsiz olarak üye olabilirsiniz.

iFenix

iOS/TV 11.2 - 11.3.1 Electra Jailbreak | ÇIKTI!! (JB Yapımı, Repo, Tweak ve SSS)

Bu konuda 180 ileti var

iOS/TV 11.2 - 11.3.1 Electra Jailbreak | ÇIKTI!! (JB Yapımı, Repo, Tweak ve SSS) 

Linkleri görebilmek için lütfen kayıt olun ya da giriş yapın

Sonunda beklenen Electra Jailbreak 11.2 - 11.3.1 için Coolstar tarafından yayınlandı.

Üzerinde uzunca bir süre test edildikten sonra son aşamaların da başarılı sonuç alması ile Beta testinden çıkıp Final Sürümü ile karşımızda.

Bir önceki Jailbreakte yaptığım gibi kendi cihazım da uygulayarak nasıl yüklemeniz gerektiğini ve olur da bazı hatalar ile karşılaşırsam onların çözümlerini yazacağım. Birçok adım bir önceki jailbreak kurulumuyla aynı o yüzden bir önceki konumdan kopyalayıp yapıştırdım. -Zeftron

Öncelikle jailbreak yapacağım cihazım iPhone 5s olup  11.3.1 sürümde "temiz" yani daha öncesinde başka bir jailbreak aracı kullanılıpta jailbreak yapılmamış bir cihaz.

Electra'yı yüklerken yapmanız gereken(Cihazınıza uygulamayı yüklerken değil!!!) -->CoolStar'ın belirttiği gibi benimde her jailbreak konusunda vurguladığım fakat bazı arkadaşlar tarafından garipsendiğim bazı şeyler var onları da yapmak zorundasınız. Ne bunlar derseniz ilk olarak AirPlane moduna alıyoruz cihazımızı daha sonra Siri'yi kapatıyoruz ve cihazımızı hard resetliyoruz.

Bilgisayar yardımıyla konu içerisinde verilen Electra linkinden jailbreak aracını indiriyoruz.
Karşınıza 2 seçenek olduğunu göreceksiniz. Eğer Developer iseniz "Download Dev Account" yazan yerden indirmenizi öneririm. Diğer arkadaşlar ise tahmin ettiğiniz gibi "Non-Dev Account" yazan yerden indireceksiniz.

qvB7dV.png 

Daha sonra indirdiğimiz .ipa dosyasını Cydia Impactor ile yüklüyoruz. (

)

*NOT: Impactor kullanımı anlatmayacağım forumda ve internette biraz araştırma ile bulabilirsiniz. 

**NOT: Eğer impactor ile atarken cpp:138 gibi bir hata alıyorsanız;

""   Cydia Impactor 0.9.44'te "revoke certificates" çalışmıyor 0.9.43'te ise ipa'lar yüklenemiyor. Eğer yüklemek istiyorsanız önce 9.43 sürümünde revoke certificates yapın daha sonra 9.44 ile electra'yı yükleyin  ""

Yüklediğiniz Electra'yı açmaya çalıştığınız zaman büyük ihtimalle güvenilir olmayan geliştirici diye uyarı alacaksınız. Ayarlar-->Genel-->Profiller ve Aygıt Yönetimi-->Geliştirici uygulamalarında kendinizin mail adresini göreceksiniz. Güven yazan yere basmanız yeterli.

**

NOT: Cihazı başta uçak moduna aldığımız için internet bağlantısı kesilmiş durumda bu yüzden doğrulama işlemini yapamaz tekrardan internet bağlantımızı kurup doğrulama işlemini yapıyoruz. Yukarıdaki yazılarımı düzgün okumamışsınız uygulamayı kaldırın ve yukarıdaki yazıları tekrar okuyarak yapın.

**

Şimdi Electra uygulamasını açabilirsiniz. Daha sonra JailBreak yazan yere basın. 

Yeniden başlatıldıktan sonra Cydia'yı menünüzde görebilirsiniz.  Yaklaşık 40 denemeden bir buçuk saat sonra "installing Cydia" yazısı karşıma geldi. iPhone'umu Bul'u kapattıktan (Kapalı olduğunu zannediyordum neyse) sonra işe yaradı bende fakat tesadüfte olabilir.

1EdzBD.png

Electra ilk çalıştırma dan sonra tekrar sizden Enable Jailbreak yapmanızı isteyecek.

Bir 20-25(siz onu 70-100 yapın derim sabaha kadar sürecek sanırım.) denemede burada sürecek sanırım. Çözüm mü şimdilik yok Cihazda ne var ne yok kapattım sadece cihaz reboot-Enable jailbreak arasında gidip geliyor.

NDEMzL.png

Sürekli denemekten sıkılıp cihazı biraz kullandıktan sonra deneyince;

g6o74Q.pngPDMyYb.png

Normalde Electra uygulamasında "Share Electra" veya "Already Jailbroken" yazması lazım fakat hala Enable Jailbreak yazıyor aynı zamanda Cydia'ya girebiliyorum. Hard Resetten sonra düzeldi.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Eğer Error: rootfsremount hatası alıyorsanız;

Cihazınızdaki indirilmiş olan OTA Güncellemesini kaldırın. Eğer hatayı almaya devam ederseniz Tüm içerikleri ve ayarları silip tekrar deneyin.

Eğer Siyah Ekranda kalıyorsanız;

Bu durumda cihazınız jailbreak olmuş durumda hard reset atın veya SSH bağlantısı kurarak UICache yapmalısınız. (run uicache)

Site Link :

WDgYYE.jpg

1.0.0 ipa Link : 

1.0.1 ipa Link : 

1.0.2 ipa Link : 

1.0.3 ipa Link : 

3zvooj.jpg

1.0.0 ipa Link : 

1.0.1 ipa Link : 

1.0.2 ipa Link : 

1.0.3 ipa Link : 

RD133o.jpg

1.0.4 ipa Link : 

1.0.5 ipa Link : 

Repo Adresleri : 

fafu.gndz, Jovi, aizoule and 1 other bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sonundaaaa :D:D:D 

"Please wait 1/3" ardından telefon reboot atıyorsa önerilen olarak telefonunuzu uçak moduna alın, siriyi kapatın ve telefonunuzu bir kere yeniden başlatın ardından tekrar deneyin.

Benim maalesef olmuyor :( 

Edit:Hocam Tweaks seçeneği ne işe yarıyor onu kapatsak ne olur ? @iFenix

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, fafu.gndz yazdı

Sonundaaaa :D:D:D 

"Please wait 1/3" ardından telefon reboot atıyorsa önerilen olarak telefonunuzu uçak moduna alın, siriyi kapatın ve telefonunuzu bir kere yeniden başlatın ardından tekrar deneyin.

Benim maalesef olmuyor :( 

Edit:Hocam Tweaks seçeneği ne işe yarıyor onu kapatsak ne olur ? @iFenix

Hocam şöyle yapın wifi'yi kapatıp tekrardan deneyin. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, iFenix yazdı

Hocam şöyle yapın wifi'yi kapatıp tekrardan deneyin. :)

Uçak modundayım, wifi kapalı, siri kapalı, parmak izi şifre kapalı, iphonemi bul kapalı, sadece güncelleme gelmesin diye tvos un beta profili var acaba o etki ediyor mudur ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şimdi, fafu.gndz yazdı

Uçak modundayım, wifi kapalı, siri kapalı, parmak izi şifre kapalı, iphonemi bul kapalı, sadece güncelleme gelmesin diye tvos un beta profili var acaba o etki ediyor mudur ?

Cihaz respring yaptıktan sonra otomatik wifi açılacak sonra electra'ya girip tekrar tıklayın bu sefer olmalı bende öylee oldu:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, iFenix yazdı

Cihaz respring yaptıktan sonra otomatik wifi açılacak sonra electra'ya girip tekrar tıklayın bu sefer olmalı bende öylee oldu:)

Respring yaptıktan sonra telefon açılıyor ama ekran siyah kalıyor orta tuşa basıyorum duvar kağıdım geliyor 1-2sn sonra kilit ekranı geliyor şarjım yüzde 1 gösteriyor hemen ardından yüzde 51e geri geliyor arkaplanda electra açık oluyor wifi kendi açılmış olmuyor tekrardan jailbreak tuşu çıkıyor.

4 dakika önce, fafu.gndz yazdı

Respring yaptıktan sonra telefon açılıyor ama ekran siyah kalıyor orta tuşa basıyorum duvar kağıdım geliyor 1-2sn sonra kilit ekranı geliyor şarjım yüzde 1 gösteriyor hemen ardından yüzde 51e geri geliyor arkaplanda electra açık oluyor wifi kendi açılmış olmuyor tekrardan jailbreak tuşu çıkıyor.

6 dakika önce, iFenix yazdı

Hocam şöyle denedim. Jailbreak'a bastıktan sonra wifi yi kendim açtım telefon yine respring attı açıldığında wifi kapalıydı :D işler tersine sanırım bende 

Edit: Yok artık uçak modunu kapattım wifi kapalı ve 3g yi açtım tekrar denedim telefon kendisini uçak moduna aldı bu sefer ama yine başarısız :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar İphone 5S var 11.3.1 yüklü 20 kere denedim uçak modu açık ve siri kapaliydi.Ancak 1/3 please wait yaziyor sonra cihazi otomatikmen yeniden başlatiyor ama sonuç yok.Yani 2/3 e bile gelmedi.Acaba İphone 5S ve bazı cihazları daha desteklemiyor mu? Ben şuan Electrayı sildim ve Electranın güncellemesini bekleyecem cihazıma Bootlop girmeden :) JB yapanlara herkese kutlu olsun ! 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

En az 20 kere denememe rağmen hep aynı hatayı alıyorum 2.aşamada.

Sadece tekrar deneyin.                        

Yok mu bu hatanın kesin bir çözümü?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, muratveb yazdı

En az 20 kere denememe rağmen hep aynı hatayı alıyorum 2.aşamada.

Sadece tekrar deneyin.                        

Yok mu bu hatanın kesin bir çözümü?

Arkadaşlar bu sorunu yaşayan varsa iOS 11.4 ota indirmesini telefondan silsin öyle denesin. Ben öyle yaparak sorunu çözdüm . Buda cihazımdan kurduğum tweekler ile ilk görüntüler (sorunsuz kurduklarım : Anemone , ClearDock , Zeppelin , FiveIconDockXI)
Buda bir ekran görüntüsü :) Kullandığım tema :  Muze 3 Anemone teması merak edenler için.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Onca zaman bekledim bi kaç gün daha beklemeyi düşünüyorum. Kararlı bi ipa yayınlanır inşallah . Elma da kalmak istemiyorum :)):)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaslar 2 saattir ugrasıyorum 1.asamada kapanıyordu 3 asamaya geldi böyle bir hata veriyor siri parola iphon bul hepsi kapalı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şimdide 1.aşamada cihaz kapanıyor Yardımcı olabilecek varmı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Cihaz açıldıktan sonra 5 er dakika arayla dene 40 sefer yeniden deneyip başarıya ulaşanlar var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar çok acil yardım jb atarken daha dogurusu 500 kere denedim atmadi hep 1/3 kaldi hep reset attı en son siyah ekran kaldı hiç ekran gelmiyor ses var ekrarn foto cekiyor ama siyah ekran napmam lazım yardım edinnn

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Jailbreak yaptım 1-2 tweak yükledim ancak telefonu kapatıp açınca cydia ve tweakler pasif duruma geçti giremiyorum atıyor ne yapmam lazım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, yunus49 yazdı

arkadaşlar çok acil yardım jb atarken daha dogurusu 500 kere denedim atmadi hep 1/3 kaldi hep reset attı en son siyah ekran kaldı hiç ekran gelmiyor ses var ekrarn foto cekiyor ama siyah ekran napmam lazım yardım edinnn

Güç tuşu ve home tuşuna aynı anda basılı tutun. Apple logosunu gördükten sonra tuşları bırakın telefon açılacaktır.

1 dakika önce, Iempufy yazdı

Jailbreak yaptım 1-2 tweak yükledim ancak telefonu kapatıp açınca cydia ve tweakler pasif duruma geçti giremiyorum atıyor ne yapmam lazım

Tekrar jailbreak yapmanız gerekiyor. Maalesef jailbreak untethered :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

dediginizi yaptım faydasi olmadi ekran gelmiyor siyah olarak kaldııı :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

cydia yı yükledi ama 2/3 te kaldı cihaz 5 dakika oldu ne yapmam gerekiyor

cydia yüklendi fakat açılmıyor nasıl silicem cydiayı

edit

tekrar electrayı açıp jailbreak yapınca kapanıp açıldı ve cydiaya girebiliyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

valla bu jb telin içine etti galiba geri yükleme yapıyorum umarım mevcut sürüm gitmez jbden de olmayız kuramadıkta gerci

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar çok acıl yardım lütfen tel açilmiyor jb yaoarken siyah ekranda kaldı geri yükleme yapayım dedım itunesten bu seferde güncelleme yapıyor mevcut surum gidicek jb kuramıcm gerci kuramadıkta cözumlerınızı beklıyorum acıl tel suan ekran geldı gerı yukleme yazıyor sadece ekranda YARDIM EDECEK KİMSE YOKMUU??

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

uicache attık tekrar jb işlemi yapmaya çalışıyoruz bakalım. Telefon deli gibi ısınmaya başladı artık.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Resimlerdeki saat farklarına dikkatle bakarsanız kendi cihazım da ne kadar denediğimi göreceksinizdir. Henüz bir çözümüm yok maalesef.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuya bakanlar   0 members

No registered users viewing this page.