iOSDelisi'ne Hoş Geldiniz.

iOSDelisi.com'a tekrar hoşgeldiniz bizlere destek olabilmek için 10 saniyenizi ayırarak ücretsiz olarak üye olabilirsiniz.

batuhancan

[Yardım]Şarj Aleti Veya Soket Girişi

Arkadaşlar iphone 7plus sahibiyim yurtdışından aldım

Yaklaşık 2 saat önce ipad adaptörüyle şarj ediyordum birden baktım etmiyor sonra başka bir cihazla denedim adaptör bozulmuş.Kendi adaptörünü aldım taktım bikaç dakika uğraşıyordum pısss diye ses geldi ardından adaptöre baktım ve ufak ışık çıktı farklı bir ses geldi hafif duman çıktı bende çektim.

Sorun iphone dan kaynaklanıyor diye düşünüyorum.Yardımcı olabilecek varmı?

Edit:İkinci adaptör de bozulmuş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, batuhancan yazdı

Arkadaşlar iphone 7plus sahibiyim yurtdışından aldım

Yaklaşık 2 saat önce ipad adaptörüyle şarj ediyordum birden baktım etmiyor sonra başka bir cihazla denedim adaptör bozulmuş.Kendi adaptörünü aldım taktım bikaç dakika uğraşıyordum pısss diye ses geldi ardından adaptöre baktım ve ufak ışık çıktı farklı bir ses geldi hafif duman çıktı bende çektim.

Sorun iphone dan kaynaklanıyor diye düşünüyorum.Yardımcı olabilecek varmı?

Edit:İkinci adaptör de bozulmuş

Kullandığın kabloyu değiştirmeyi denedin mi? Genelde kabloları yanlış sardığımız için içinde kırıklar meydana gelebiliyor. Kablo şase yaptıysa eğer şanslısın ki telefon yerine adaptöre zarar veriyor. Orjinal bir kablo ile bilgisayarın usb sinden şarj etmeyi dene cihazda problem varsa fazla güç çekeceği için bilgisayar usb çıkışını korumaya alıcaktır. Denedikten sonra yazarsan eğer diğer adımları da anlatırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kullandığın kabloyu değiştirmeyi denedin mi? Genelde kabloları yanlış sardığımız için içinde kırıklar meydana gelebiliyor. Kablo şase yaptıysa eğer şanslısın ki telefon yerine adaptöre zarar veriyor. Orjinal bir kablo ile bilgisayarın usb sinden şarj etmeyi dene cihazda problem varsa fazla güç çekeceği için bilgisayar usb çıkışını korumaya alıcaktır. Denedikten sonra yazarsan eğer diğer adımları da anlatırım.

Peki ama şuan şehirdışındayım ne pc ne başka bir kablo var sağolun yinede çözüm bulup denicem geri dönerim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Apple destek ile iletişime geçtim öncelikli olarak beni aktardılar adaptörü gönderin diyorlar teknik servis baksın diyolar saçma geldi dedikleri de şu ani bir voltaj gerilim değişikliği yüzünden falan filan

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

adaptörünü yetkili servise verirsen değişimi sağlanır. Yanık vs yoksa eğer ücretsiz olarak adaptörün değişimini sağlatabilirsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
adaptörünü yetkili servise verirsen değişimi sağlanır. Yanık vs yoksa eğer ücretsiz olarak adaptörün değişimini sağlatabilirsin.

Şuan çalışmadığı için kesin yanık oluşmuştur ama bu tüketici hatasına mı giryor yani farklı bir problemde? Ücret alınır mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

adaptörün dış kısmında yanığa dair bi iz renk değişimi falan yoksa değişir. Cihazın Türkiye de garanti haklarından faydalanabiliyorsa ücretsiz değiştirirler adaptörünü bunun için adaptörde fiziksel bi problem olmaması gerekiyor tabiki.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
adaptörün dış kısmında yanığa dair bi iz renk değişimi falan yoksa değişir. Cihazın Türkiye de garanti haklarından faydalanabiliyorsa ücretsiz değiştirirler adaptörünü bunun için adaptörde fiziksel bi problem olmaması gerekiyor tabiki.

Yanık filan yok ve destek ile iletişime geçtiğimde çok ilgilendiler bu konulara çok önem verdiklerini dile getirdiler ücretsiz olarak değişeceklerini umuyorum.tekrar sonucu iletirim servisten sonra.Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ücretsiz olarak değiştirecekler emin olabilirsiniz.Ben teşekkür ederim tekrarını yaşamazsınız umarım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuya bakanlar   0 members

No registered users viewing this page.