Foruma girişte sıkıntı yaşayan, konulara mesajlara cevap veremeyen üyelerimiz kullandıkları tarayıcının geçmişini(çerezler,önbellek vs) sildikleri takdirde sorun ortadan kalkacaktır.

iOSDelisi'ne Hoş Geldiniz.

iOSDelisi.com'a tekrar hoşgeldiniz bizlere destek olabilmek için 10 saniyenizi ayırarak ücretsiz olarak üye olabilirsiniz.

iFenix

iOS 11'de Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?

iOS 11'de Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?

Linkleri görebilmek için lütfen kayıt olun ya da giriş yapın

 

iOS 10 ile birlikte gündeme gelen ama bir türlü iOS cihazlara gelmeyen karanlık mod (dark mode) maalesef iOS 11'in özellikleri arasında da bulunmuyor. Fakat bu güncelleme ile gelen bir 'Akıllı Dönüştürme' özelliği ile karanlık modu kullanmak mümkün. Bu yöntemle, iOS’ta bulunan renkleri ters çevir özelliğine göre çok daha uyumlu bir şekilde karanlık modu kullanmak mümkün oluyor.

iOS 11’de karanlık modu kullanın

iOS 11 ile gelen Akıllı Dönüştürme özelliği, açık renk olan sistem renklerini siyaha çevirir. Karanlık öğeler değişmeden kalır. Böylece yeni siyah arka planla çakışmamaları sağlanır. Bu, aynı zamanda, üçüncü parti uygulamalarda da çalışıyor.

ios-11-karanlik-mod-2.jpg

 

Ayarlar menüsü ve telefon uygulaması gibi iOS’un sistem uygulamaları, karanlık mod ile oldukça güzel görünüyor. Ancak ana ekran tam karanlık mod özellliği göstermiyor. Bu da Apple'ın bu özellik üzerinde hâlâ çalıştığını gösteriyor.

Akıllı Dönüştürme özelliği ile kullanılan karanlık mod eğer gizli bir özellik olarak kalmayacaksa iOS 11 final sürümüne kadar geliştirilecektir Bu modun OLED ekranlı olması beklenen yeni iPhone’da harika görüneceğini düşünüyoruz. iOS 11’de karanlık modun kullanımını aşağıdaki bağlantıdan izleyebirsiniz.

 

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, EmreG yazdı

Harbi harbi geldi mi hocam ?

Hepsini Karanlık yapmasa da bazıları oluyor ama gelecek betalar ve güncellemer ile bu mümkün olabilir :)

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Facebook ta video ve resimler karman karışık ve secilemıyor 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.


Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.


Giriş Yap

  • Konuya bakanlar   0 members

    No registered users viewing this page.