Foruma girişte sıkıntı yaşayan, konulara mesajlara cevap veremeyen üyelerimiz kullandıkları tarayıcının geçmişini(çerezler,önbellek vs) sildikleri takdirde sorun ortadan kalkacaktır.

iOSDelisi'ne Hoş Geldiniz.

iOSDelisi.com'a tekrar hoşgeldiniz bizlere destek olabilmek için 10 saniyenizi ayırarak ücretsiz olarak üye olabilirsiniz.

Seyyahosman

Could not open file /var/lib/dpkg/status - open !! ÇÖZÜMÜ !!!

Arkadaşlar ...

Ben İphone 6 Plus !0.2 versiyon cep telefonu kullanıyorum .. Telefonuma ilk kez Sitelerde fake olan ve test edilmeden yayınlanan 1 yıllık sertifikalı Yalu102 beta7 yükledim . Cydia geldi ama açılmıyordu. Aşağıda verdiğim Could not open file /var/lib/dpkg/status - open (2: No such file or directory) hatası almıştım.Birkaç foruma da yazdım fakat çözüm bulamdım. Sağolsun Efsane6 ustam Tapatalk sohbetten kendisi bana ulaşarak virüslü yüklediğim yalu dan kurtarmak için bir gün boyunca denemeler yaptırdı .Telefona a yüklemem için gönderdiği Fizla.ipa ve YaluSSH Cydia 1.1.27 , Lib vs... dosyalarını göndererek nasıl telefona yükleyeceğimi anlattı. Tabi biz acemilere tarif etmek katlanmak ayrı bir meziyet ister sağolsun sabırla inatla devam etti. Hardreset Filza ile birçok yükleme şeçeneklerini defalarca denedik. En son çözümü de lib dosyasını telefona atarak denemeyi düşündük. Saatlerde ilerlediği için Efsane6 ustam bana lib dosyasını bilgisayara indireceğim adresi göndererek denememi söyledi. Ben de geç saatler olduğundan yarına bıraktım. Bu arada Youtube ye de yazarak Lib dosya yüklemesini araştırdım ve yüklmeyi başardım .

Müjdeyi de ilk Efsane6 ustamla paylaştım Burdan da sizlere çözümü paylaşmak istedim . .. Eğer Cydia da başka türlü hata alıyorsanız son deneme olarak ta bu çözümü de deneyebilirsiniz.

Could not open file /var/lib/dpkg/status - open (2: No such file or directory)

ÇÖZÜM

1.  Telefona Impactor_0.9.38 ile ustamın YaluSSH.ipa beta7 yükledim sizde normal olan Yalu102beta7 yükleyin .

2.  Ayarlardan Yalu güven yapıp sonra ekranda olan yalu ya girip Go yapıp Already Jailbroken olmasını sağlayın.

3.  Normlade telefon Jailbreaklı olduğu için Impactor_0.9.38 programı ile aynı yalu yükler gibi Filza ipa yı telefona atın.

4.  Bilgisayara iFunbox kurun .

5.  Cydia için olan lib dosyasını zip olarak indirdiğiniz den dolayı bilgisardan zipten çıkarıp lib klasörünü İfunbox ile telefonun ibooks içine atın.

6.  Daha sonra Telefon dan Filza ile ibboks içine girip lib klasörünü alıp Var içine atın.

7.  Telefon arka planda çalışan tüm açık proları kapatın ve Cydia ta tıklayın BİNGOOO . ve yüklü olan Cydia1.1.27 versiyon tam güncellem yap komutu çıkıp tıklayınca Cydia64.1.1.28 yükleniyor.

Hepsi Bu kadar ...

YouTube link veriyorum Video olarak anlatıyor. İkisinde de tarif ediyor...

Linkleri görebilmek için lütfen kayıt olun ya da giriş yapın

Kolay gelsin...

Azzuro bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ahh ahhh iki gun once bu problemden 10.2.1 gecmek zorunda kaldim gitti jailbreak cok uzuldum arkadaslar ne zaman cikarki tahmini jail 10.2.1 e bi icimi rahatlatin..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuya bakanlar   0 members

No registered users viewing this page.