iOSDelisi'ne Hoş Geldiniz.

FrmDelisi.com'a tekrar hoşgeldiniz bizlere destek olabilmek için 10 saniyenizi ayırarak ücretsiz olarak üye olabilirsiniz.

Arkadaşlar, pek çok kişi Kodi ve PopcornTime gibi uygulamaları Apple TV’ye nasıl kuracağını bilemediğinden bahsediyor forumda.
Bu nedenlerle size bir derleme yapmaya karar verdim.
Eskiden Apple TV jailbreak yapılabilirken kendimiz kodiyi kurabiliyorduk ama artık bu mümkün değil.
Bu nedenle Kodi vb. uygulamaları AppleTV’ye bizim atmamız gerekiyor. Bunun iki yolu var:
1)Cydia impactor ile hazır ipa. dosyalarını biz atabiliriz ama burada sorun şu:
Apple’ın politikası nedeniyle  Apple free devoploper hesapları ile yapılan ipa. dosyalarının ömrü 7 gün ile sınırlı;
yani her yedi günde bir yeniden bunları AppleTV’ye atmamız gerekiyor. İyi tarafı ise bedava olması.
Bunları nasıl yapacağımızı şu linkten öğrenebilirsiniz:

Linkleri görebilmek için lütfen kayıt olun ya da giriş yapın

2)İkinci yolsa iPastore (

) , iPwnstore (

) gibi yerlerden
bize özel hazırlanmış ipa dosyalarını iFunbox gibi programlarla cihazın içine atmak. Burada siteler
paralı Devoloper hesaplarını kullanıyorlar, bu nedenle ipa. dosyalarının ömrü 1 yıl. Kötü tarafı ise
ücretli oluşu: iPastore 6.99 dolar, iPwnstore ise yanılmıyorsam 20 Dolar civarıydı. Yalnız bu sitelerde alım
PayPal üzerinden olmakta ve biliyorsunuz PayPal ülkemizden çıktı.  PayPal sorununun çözümünü şuradan bakabilirsiniz:

Bu sitelere nasıl abone olacağınız ve programları nasıl indirip, appleTV’ye atacağınızı ise şu linkten öğrenebilirsiniz:

Şimdi Kodiyi AppleTV’nize attığınızı farz ederek, yazıma devam ediyorum. Kodi bir medya portalı.
Neredeyse sonsuz bir kaynak. Dizilere, filmlere, belgesellere, spor karşılaşmalarına, İPTV’ye ulaşabileceğiniz
bir portal. Bu dizi ve filmleri, dilediğiniz dilde altyazı ile ve dilediğiniz kalitede izleyebilirsiniz.
Bu işlemi yapmak için Kodinin içine Addons (eklenti) kurmanız gerekiyor. Film-dizi eklentileri,
spor eklentileri, iptv eklentileri vb. Bence bu eklentilerin en iyilerinin hemen tamamı tek bir eklenti altında toplanmış:
Fusion. Bunu nasıl kuracağız. Şimdi elimden geldiğince bunu size anlatmaya çalışacağım:

Adım 1: Sistem menüsünün altındaki  “File manager” ı (Dosaya yöneticisi) tıklayalım

Adım 2: Buradan “Kaynak ekle” yi tıklayalım.
  d17af5e332863a27ddadd73bc2b091af.jpg

Adım 3: Linki yazacağımız boşluğu tıklayalım. 

28380e69705415a0aa8ea93e9f111671.jpg

Adım 4: Ve “http://fusion.tvaddons.ag” yazıp, tamam diyelim.
  41222da0f5e01ace51051f0ffcb87a43.jpg

Adım 5: Ardından linki yazdığımız yerin altındaki isim kısmına gelelim ve buraya da “fusion” yazalım.
  7f601b0d335d554659e318b9ebab61c1.jpg

Adım 6: Pencerenin alt kısmındaki “tamam” a basalım
  caeae63349ce009b77a4af7f949c5a6b.jpg

Adım 7: Dosya yöneticisi penceresinde fusion’u görebilirsiniz artık.

360faa7edf387ef5db3e187065462a29.jpg

Adım 8: Şimdi tekrar en başa, açılış menüsüne dönelim ve Sistem menüsü altındaki “settings” (ayarlar) ı tıklayalım.
  193ae9666ebc931ceeb0c90dee1d8707.jpg

Adım 9: Buradan “addons” (eklentiler) bölümünü açalım.
  751bf439db2421d1d27349e1e6de0dea.jpg

Adım 10: “Install from zip file” diyelim
  8f6efabe51a7145e05bc5ba33f4e119c.jpg

Adım 11: Açılan listeden “fusion” ı seçelim.

57382a869af50420f14cab379c74885a.jpg

Adım 12: Açılan pencereden Kodi için ne istiyorsanız onu yükleyebilirsiniz artık.

77ae7e42f6c55eb2c404a010e6a88e02.jpg

74fb3f0c433429d30c37b78c50fe60ae.jpg

Ben daha çok repo listesini açıp, istediğim repoyu manuel kuruyorum.
Hangi eklenti hangi repoda şuradan bulabilir, eklentiler hakkında bilgi alabilirsiniz:

Ben en çok film-dizi eklentisi kurduğum için onlar hakkındaki bilgiler de burada:

Örneğin 1Channel: tknorris'de, Exodus: Exodus'da,Sportsdevil: Unofficial SportsDevil'de.

Pratik yol: İşim pratik olsun, hemen AppleTv üzerinden halledeyim diyorsanız: “start-here” içindeki
Addon Installer ı kurun, ana menüdeki “programlar” bölümüne sizin için fusion içindeki
tüm eklentiler atılacaktır. Oradan istediğinizi kurabilirsiniz.

e91d281dce1f7095f9d091797b4f04b0.jpg

İstediğiniz eklentileri kurduğunuzda ana menüdeki, “videolar” bölümünde bunları bulabilirsiniz.
Tıklayın ve yeni bir dünya önünüze serilsin.

İlgili resim

Tüm bunları şuradan:

ve şuradan Exodus özelinde izleyebilirsiniz:

Ben, film-dizi için Exodus ve 1Channel, spor için Sportsdevil, İPTV için
UK TURK (Türklerin yaptığı bir eklenti ve bence çok güzel), UKTV Again ve Stallion-İPTV öneririm.

Şimdi gelelim altyazı ayarları meselesine:
Ana menüdeki “sistem” kısmına tıklayıp, “video” sekmesini seçiyoruz. Buradan da “Altyazılar” kısmına gelip
“altyazı indirilecek diller” kısmında dilediğimiz dili-dilleri seçiyoruz; bende
Türkçe ve İngilizce seçili. Ardından aynı penceredeki “varsayılan tv hizmeti” bölümünden
altyazı indirilecek siteleri seçiyoruz. Bu kısımda Divxplanet ve opensubtitles’ı seçmenizi öneririm.
Böylece izleyeceğimiz film ve dizileri altyazılı izleyebileceğiz artık. Bunun içinde açtığımız
film ve dizilerin menü bölümünde altyazı ikonu var, ona tıklayıp, indir dediğimizde seçtiğimiz dillerde
altyazılar indiriliyor, çıkan listeden istediğimizi seçiyoruz.
  e759db7ae153b6220593b2c51040b624.jpg

Resimde sağ alt kısımdaki işaretli ikon “altyazı” ikonudur.
Tüm bunlar aşağıdaki linkte gayet güzel anlatılmış:

Herkese keyifli seyirler dilerim.

myfranco and Zeftron bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuya bakanlar   0 members

No registered users viewing this page.