iOSDelisi'ne Hoş Geldiniz.

FrmDelisi.com'a tekrar hoşgeldiniz bizlere destek olabilmek için 10 saniyenizi ayırarak ücretsiz olarak üye olabilirsiniz.

EmreG

Gribi Çok Çabuk Geçiren Bitki Çayı Tarifi

Bu sıralar salgın olduğu için bu konuyu açmak istedim. Belki işinize yarar

Linkleri görebilmek için lütfen kayıt olun ya da giriş yapın

/default_wink.png" alt=";)"> ( ben hasta oldum zaten )

Grip, virüs nedeniyle üst solunum yollarının iltihaplanmasıdır. Burun akıntısı, boğaz ağrısı, öksürük, halsizlik, yüksek ateş ve vücudun geneline yayılan ağrılarla kendini gösteren bir hastalıktır.

grip-cayi.jpg

Grip tedavisinde temel yaklaşım, ateşin düşürülmesi, bol sıvı alınması ve yatarak istirahatın sağlanmasıdır. Ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçların kullanılması, su, meyve suları, ıhlamur, gibi, bitkisel çaylar, çorba yoğurt, ayran gibi sulu gıdaların tüketilmesi izlenecek en iyi yoldur.

Biz bu makalemizde, gribin devası bitki çayları diyor ve sizlere, gribi çok çabuk geçiren bir bitki çayı tarifi vererek, yardımcı olmak istiyoruz.

Gribi İyileştiren Bitki Çayı Tarifi :

4-5 bardak suya, biraz kabuk tarçın, 2-3 tane top karabiber, birkaç diş karanfil, 1 çay kaşığı toz veya parça zencefil, kabuklu çekirdekli elma parçası, kabuklu çekirdekli limon parçası, varsa kuşburnu, atılır ve kaynatılır. Sonra karışımın içine, ıhlamur, nane eklenir. Çayın rengi sarımtrak-turuncu bir hal alınca süzüp, bol balla karıştırılır.

Bu bitki çayı, içinde zencefil ve karabiber olduğu için biraz acı olabilir. Karışıma istenirse zerdecal de eklenebilir.

Bu bitki çayı, içeriğindeki bitkiler sayesinde, gribin meydana getirdiği ağrıları, sızıları ve yorgunluğu azaltacak, öksürüğü ve boğazdaki tahrişleri önleyecek, mikropları öldürecektir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun hocam. Denediniz mi çayı işe yarıyor mu ? Hasta olduğumuz da aklımız da bulunsun değerlendiririz

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" title=":)">

EmreG bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Geçmiş olsun hocam. Denediniz mi çayı işe yarıyor mu ? Hasta olduğumuz da aklımız da bulunsun değerlendiririz

Allah razı olsun hocam. Denemedim ama buna yakın bişeyler yapmaya çalıştım. Bakalım ne kadar etkisi olacak :)

Gokcesel bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Valla bende gribim şu an ama bu karışımı hazırlamak zaman ve beceri ister valla oda bende yok

Sent from my iPhone using Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sonucu paylaşın hocam işe yararsa biz de yapalım @EmreG 

/default_angel.gif">

Abi tarife uygun gidersen yaparsın ya o kadar da zahmetli değildir :D @serif61

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sonucu paylaşın hocam işe yararsa biz de yapalım

/default_angel.gif" alt="O:-)">

Abi tarife uygun gidersen yaparsın ya o kadar da zahmetli değildir  

Hocam dediğim gibi ; birebir aynısını yapmadım ama buna benzer bişey yaptım. İlaç, thoylolhot filan da içtim. Şu an iyiyim çok şükür

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Hocam dediğim gibi ; birebir aynısını yapmadım ama buna benzer bişey yaptım. İlaç, thoylolhot filan da içtim. Şu an iyiyim çok şükür

Ben hiç birşey yapmadım kendimi sıcak tutdum sadece ve sonuç iyileştim çok şükür yinede teşekkürler

EmreG bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aslında kendi kendine geçiyor gibi geliyor bana. İlaç milaç fasa fiso sanki

Aynen öyle kardeşim Allah insanı öyle yaratmışki mekanizma hastalınıyor ama kendi kendinide tamir yeteneğine sahip ilaç falan filan onlar sadece destek gerisi hikaye

EmreG bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gribi en iyi halleden taktik

Tavuk çorbası bol proteinli olduğu için geibin baş duşmanı ayrıca çorbayla beraber C vitamini deposu Roka bol bol yiyin son olarak takviye destek amaçlı nane limon çayı ara ara

EmreG bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu sıralar salgın olduğu için bu konuyu açmak istedim. Belki işinize yarar

/default_wink.png"> ( ben hasta oldum zaten )

Grip, virüs nedeniyle üst solunum yollarının iltihaplanmasıdır. Burun akıntısı, boğaz ağrısı, öksürük, halsizlik, yüksek ateş ve vücudun geneline yayılan ağrılarla kendini gösteren bir hastalıktır.

grip-cayi.jpg

Grip tedavisinde temel yaklaşım, ateşin düşürülmesi, bol sıvı alınması ve yatarak istirahatın sağlanmasıdır. Ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçların kullanılması, su, meyve suları, ıhlamur, gibi, bitkisel çaylar, çorba yoğurt, ayran gibi sulu gıdaların tüketilmesi izlenecek en iyi yoldur.

Biz bu makalemizde, gribin devası bitki çayları diyor ve sizlere, gribi çok çabuk geçiren bir bitki çayı tarifi vererek, yardımcı olmak istiyoruz.

Gribi İyileştiren Bitki Çayı Tarifi :

4-5 bardak suya, biraz kabuk tarçın, 2-3 tane top karabiber, birkaç diş karanfil, 1 çay kaşığı toz veya parça zencefil, kabuklu çekirdekli elma parçası, kabuklu çekirdekli limon parçası, varsa kuşburnu, atılır ve kaynatılır. Sonra karışımın içine, ıhlamur, nane eklenir. Çayın rengi sarımtrak-turuncu bir hal alınca süzüp, bol balla karıştırılır.

Bu bitki çayı, içinde zencefil ve karabiber olduğu için biraz acı olabilir. Karışıma istenirse zerdecal de eklenebilir.

Bu bitki çayı, içeriğindeki bitkiler sayesinde, gribin meydana getirdiği ağrıları, sızıları ve yorgunluğu azaltacak, öksürüğü ve boğazdaki tahrişleri önleyecek, mikropları öldürecektir.

Çok şükür daha hasta olmadım arkadaşlar :) Bu  işte bi gariplik var benim şimdiye kadar en az 2 kez soğuk algınlığı geçrmiş olmam gerekti :D Neyse bu ara kendime iyi bakıyorum demek ki. :D :D ama aklımızda bulunsun hastalnırsak soluğu eczanede değil Forumumuzda alırız :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuya bakanlar   0 members

No registered users viewing this page.