iOSDelisi'ne Hoş Geldiniz.

FrmDelisi.com'a tekrar hoşgeldiniz bizlere destek olabilmek için 10 saniyenizi ayırarak ücretsiz olarak üye olabilirsiniz.

iFenix

iOS 10 ile 64-Bit Uyarısı Geliyor!

iOS 10 ile 64-Bit Uyarısı Geliyor!

Linkleri görebilmek için lütfen kayıt olun ya da giriş yapın

Apple geçtiğimiz günlerde iOS 10 sürümünü duyururken, etkinlik esnasında sürüme dahil edilen yenilik ve gelişmelerin bir bölümüne değindi. Bazı gelişmeler ise iOS 10 beta 1 sürümünün dağıtılmasından sonra ortaya çıktı. Siyah Tema diğer adıyla Dark Mode sözünü ettiğimiz özelliklerden bir tanesi.

Uygulamalar açılışta 64-bit uyarısı verecek

iOS 10 birinci beta sürümünün yüklenmesinin ardından işletim sisteminde önemli  bir gelişmeye daha yer verildiği görüldü. Apple, onuncu iOS sürümüyle birlikte cihazlarda çalıştırılan uygulamaların 64-bit desteği sunup sunmadığını kullanıcılara gösterecek.

Alt bölümdeki ekran görüntülerinden de fark edeceğiniz üzere iOS 10 birinci beta sürümü yüklü bir iPhone’da çalıştırılan uygulamanın 64-bit desteği sunmadığı uyarısı veriliyor.

16-06/17/64_bit_story.jpg

Apple’a göre 64-bit desteği sunmayan uygulama iOS 10 için optimize edilmiş değil. Apple ek olarak 64-bit desteğine sahip olmayan uygulamanın telefonun genel sistem performansını etkileyebileceği yönünde sert bir uyarıda da bulunuyor.

iOS 10 ile gelen bu özellik kuşkusuz bundan sonraki süreçte geliştiricileri harekete geçirecek. Apple, 2014 sonunda tüm geliştiricilere uygulamalarını 64-bit ile uyumlu hale getirmeleri noktasında bir e-posta göndermişti.  

64-bit uyarısı sadece 64-bit destekli işlemcilere sahip Apple cihazlarında görünür olacak. 

Gokcesel and Doberden bunu beğendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.


Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.


Giriş Yap

  • Konuya bakanlar   0 members

    No registered users viewing this page.