iOSDelisi'ne Hoş Geldiniz.

FrmDelisi.com'a tekrar hoşgeldiniz bizlere destek olabilmek için 10 saniyenizi ayırarak ücretsiz olarak üye olabilirsiniz.

Gunebakan

frmdelisi üyesi
 • Mesaj sayısı

  195
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı günler

  4

1 Takipçi

Gunebakan Hakkında

 • Derece
  Yüzbaşı
 • Doğum Günü 14-02-1968
 1. Arkadaşlar enteresan bir şey oldu: 1 hafta içinde hem netflix hem de iCloud hesabımın bağlı olduğu sanal kredi kartı numaramı değiştirilmiş olarak buldum. İkisi de aynı kredi kartı numarası ile değiştirilmişti. JB yaptığında iPhone’umdaki root şifresini değiştirmiştim. Geçen hafta tahsilat yapılamadığına dair netflixden uyarı geldi, bu hafta da Apple’dan. Fikri olan var mı acaba?
 2. Xarold reposunun içeriğini reklam engelleyici nedeniyle göremiyorum. Minimal host blocker de siteye özel izin verme de yok. Var mı bir yolu arkadaşlar?
 3. JB semitethered olduğundan telefon her kapandığında JB kurmak için bu kadar uğraşmak can sıkıcı olacak. Bu nedenle bir, bilemedin 2 kerede başarılı olan MP versiyonla JB yapmak çok daha mantıklı. Üstelik JB süresi 365 gün.
 4. NGXplay ve CarBridge için sanırım aracın carplay destekli olması lazım değil mi?
 5. Evet arkadaşlar, ben de https://ignition.fun sitesindeki mp versiyonla JB yaptım. Bununla hem JB daha kolay oluyor, hem de JB süresi diğeri gibi 7 gün değil, 365 gün. Burda kafama takılan şey orijinal site dışında yapıldığı için ne kadar güvenli olduğu. Bunun güvenilirliği ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar bunu paylaşırsa sevinirim.
 6. Uzun zamandır JB'den uzak olunca ne çıktı, ne çıkmadı takip edememiştim. Kusura bakmayın artık... Şu an 11.3.1 için bekliyorum.
 7. iOS 11.0-11.1.2 için JB çıktı arkadaşlar. 11.3.1 ise yakında. (Sitedeki zaman skalasına göre akşama, en geç yarına çıkar bence). https://coolstar.org/electra/
 8. Orda sadece "11.2 de exploit bulunursa Electra'nın çoğu kısmı onda da çalışır" diyor. önemli olan açık bulmak, bulmakla da kalmayıp bazılarının yaptığının aksine yayınlamak. Sonrası gelir zaten.
 9. Demek yalnız değilmişim. Aslında iPhoen X aldığımda sürümü 11.1.1 idi ama x yazılımındaki bazı sorunlar 11.2 ile tam düzeldiği için güncellemek zorunda kaldım. Bekliyoruz bakalım.
 10. Apple TV için bu. Akşam aksilik olmazsa kuracağım. iOS için sonra çıkaracak sanırım. Bu arada 11.2 için olumlu bir yazı gözüme ilişmedi maalesef. Benim X geç elime ulaştı, 11.2'de beklemedeyim bakalım.
 11. ModMyi ve ZodTTD/MacCiti repoları kapanmış arkadaşlar. Böylece Cydia'daki üç büyük repodan ikisi kapanmış oluyor. Sanırım JB'nin bitişinin ayak sesleri bunlar.
 12. Yavaş yavaş 10.3.1 JB'sinden umudumu kaybediyorum. Bu haliyle iPhone kullanmak da hiç tat vermiyor. Biraz daha bekleyeceğim, olmazsa bir s8 deneyeceğim sanırım.
 13. iFenix; iPhone 7 10.3.1'de. 10.1.1 e downgrade etmek mümkün mü acaba? shsh2 kaydı almıştım. 10.1.1 JB'i nonstabil olunca silmiştim ama JB olmadan telefon gerçekten çok sıkıcı. Sıkıntıdan Galaxy s8 inceler oldum
 14. i7'deki JB'nin instabilitesinden sıtkım sıyrıldı ve 10.2.1 e geçtim. Buna JB gelirse ne ala, gelmezse bekleyeceğiz artık.