iOSDelisi'ne Hoş Geldiniz.

iOSDelisi.com'a tekrar hoşgeldiniz bizlere destek olabilmek için 10 saniyenizi ayırarak ücretsiz olarak üye olabilirsiniz.

simbus

iosdelisi üyesi
  • Mesaj sayısı

    4
  • Katılım

  • Son ziyaret

  1. Apple ile süreç nasıl işliyor hocam? Daha önce hiç yolum düşmedi, zorlu yada akasya'da ki merkezlerine mi gitmem gerekiyor ? Telefon 5s olduğu için yaptırmak baya maliyetli olur diyorlar, anakart değişimi bile olsa 400-450 den aşağı işin içinden çıkamassın diyorlar. Garantisi, Şubat 2017'de bitmişti. Siz olsanız ne yapardınız hocam ?
  2. Tekrardan merhaba hocam, tamir seti aldım ve videoda gösterilenleri harfiyen uyguladım. Fakat, maalesef benim için çözüm olmadı. Telefon hala aynı hatayı vermeye devam ediyor. Benim için tavsiye edebileceğiniz herhangi bir alternatif var mı bu konuda ? Şayet yok ise, bu telefon çöp oldu mu demeliyiz yoksa bir şekilde değerlendirebilir miyiz? 3-5 kuruş elimize ne geçerse artık, yeni telefon şart oldu, onun için sermaye olması konusunda bütçemi rahatlatabilir böyle bir şey yapılabilirse
  3. Hocam öncelikle hızlı ilgin için çok teşekkür ederim. Dün bu videoya rastladım. Fakat telefona bu işlemleri uygulayabilmek için gerekli alet donanımına sahip değilim. Bu konuda yol gösterebilir misiniz ?
  4. Selam arkadaşlar, öncelikle herkese merhaba. İnsan başıma gelmez böyle şeyler diyor, ama maalesef hiç ummadığımız zamanlarda ummadığımız problemler yaşıyoruz. Yardımcı olabilecek arkadaşlara ve konuyu sonuna kadar okuyacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz günlerde talihsiz bir olay yaşadım. iPhone5s kullanıcısıyım, telefon cebimde kalmış ve o şekilde havuza girmiştim. Yaklaşık 15 dakika sonra farkettim. Farkedince hemen çıktım, telefon kapanmıştı. İlk olarak elimde telefona basınç uygulayarak içinde kalan belirgin suların çıkmasını sağladım sonra, saç kurutma makinesi ile uzaktan, çok kısık vaziyette kurutmaya çalıştım ortalama 1 dakika. Daha sonra, pirince gömdüm. Ortalama 4 gün pirinçte kaldı. Dün pirinçten çıkardım, telefonu ancak kurtarma modunda açabildim. Daha sonra, iTunes’e bağladım. Fabrika ayarlarına döndürmeyi denedim. Kurulum dosyaları iniyor işleniyor vs, en sonunda 4013 hatası alıyorum ve fabrika ayarlarına döndürme işlemi başarısız oluyor. Tam bu kurulumun son aşamasında ise, telefon kendini resetliyor, Apple logosu beliriyor, logonun ardından kırmızı ekran geliyor. Bu döndü aynı şekilde devam ediyor. Kapanıp kapanıp logo beliriyor kırmızı ekran geliyor ve başa dönüyor. Anca bu kısma kadar gelebildim. Tüm bunların fayda etmediği durumlarda, donanımsal bir rütuş veya parça değişimi gerekli oluyormuş. Telefoncular çok uçuk rakam istiyorlar. Zaten telefonun piyasası malum. Yaptırmamak daha mantıklı oluyor. Bu yüzden kendim bir şekilde onarmak zorundayım. Sizden isteğim, bu gibi bir durumla karşılaşan, aynı hatayı alan ve çözüm bulabilen arkadaşlar var mı aramızda? Yardımcı olabilirlerse veya nasıl yapacağıma dair yönlendirebilirlerse sevinirim.