iOSDelisi'ne Hoş Geldiniz.

iOSDelisi.com'a tekrar hoşgeldiniz bizlere destek olabilmek için 10 saniyenizi ayırarak ücretsiz olarak üye olabilirsiniz.

fafu.gndz

iosdelisi üyesi
 • Mesaj sayısı

  167
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı günler

  5

fafu.gndz Hakkında

 • Derece
  Teğmen

Güncel Profil Ziyaretleri

658 profil görüntüleme
 1. İlginç bi sorun. Telefonun parlaklığını ne az ne çok ortada kullanmak genel olarak ideal otomatik parlaklığı da kullanabilirsiniz ama size daha fazla fayda sağlayan Night Shift olacaktır. Sıcaklık oranını ayarlamak geceleri kitap okumayı sağlar siz güzel bir ayarla ki basit bir ayar, bunu gündüzleride kullanabilirsiniz. Ayarlar > Ekran ve Parlaklık > Night Shift adımlarınu izleyerek bulabilirsiniz.
 2. RocketBootstrap, PreferenceLoader, Substrate Compatibility, Substitute, Tweak Injector birde tweakCompatible var buda yüklemek istediğin tweake girdiğinde sana misal olarak 11.3.1 sürümünde 17 kişi çalıştığını belirtmiş diye yazıyor değerlendirmesi %100 diyor yani çalışmayan tweak i yüklemeni engelliyor bir nebze.
 3. "Share Electra" diyorsa olmuş demektir temel tweakler var onlarıda yükleyin sıkıntı olmasın sonra.
 4. Enable Jailbreak tuşuna basmak zaten konuda da var jailbreak adımlarından bir tanesi. Asıl komik olan Enable Jailbreak'a basmadan Cydia ve tweaklerin çalışması 11.4 Beta 3 imzaları halen açıksa sanırım en son electra güncellemesiyle o da jb oluyordu.
 5. Hocam bir sorum olacak şimdi diyelim ki telefonun şarjı bitti ve telefon kapandı. Şarja takıp tekrar açtık ama bu sefer cihazdan Jail kalkmış olacak bu yüzden ne cydia ne de terminal kullanabileceğiz. Tekrar Electra dan jail mi yapacağız yoksa Electra yı silip tekrar impactorden flashlayıp jail mi yapacağız ? @iFenix
 6. @Enes90 , @yunuscicek Sitede güncelleme yapmışlar video da yüklediği ElectrMP, Sitede "Electra1131" üstüne bastıktan sonra 3. sırada geliyor.
 7. Hocam PreferenceLoader ve RocketBootStrap kurmayı dener misiniz ? Electra yeni sürümünü paylaştı 1.0.2. Yeni sürümle tekrar dener misiniz ?
 8. Hocam ilk olarak Electra yeni sürüm paylaştı Ayarlar-Genel-Profiller ve Aygıt Yönetimi'nden Geliştirici Uygulaması olan Cydia Impactor'dan yüklerken ki girdiğiniz hesaba tıklayın "Uygulamayı Sil" dedikten sonra Electra'nın yeni sürümü 1.0.2 'yi indirip tekrar telefona Cydia Impactor'dan flashlayın. Sonra telefonu uçak moduna alın ardından telefona hard reset (güç tuşu ve orta tuşa aynı anda basılı tutun elma simgesini gördüğünüzde tuşları bırakın telefonun açılmasını bekleyin) attıktan sonra Electra'ya girip tekrar jailbreak işlemini deneyin. Yine olmazsa 2. bir çözüm var siz bilgilendirin onuda anlatırım. Rica ederim dediğim temel tweakler içinde onlarda vardı yazmayı unutmuşum Ne mutlu size artık keyfinize bakın
 9. "Tweak İnjector" tweaki yüklümü hocam ? @iFenixHocam çoğu kişinin Cydia da aldığı hatalar tahminimce Cydia'ya girdikten sonra temel tweakleri yüklemediklerinden dolayı kaynaklanıyor örneğin "Substrate,Tweak İnjector,Substitute" gibi tweakler. Bunlar hakkında tam bende hangisi hangisinin çözümüdür bilmiyorum ama ben ilk iş olarak bunları yüklemiştim. Birde yine herkes hangi tweak yükleyip yüklemeyeceğini bilmiyor bunun için "TweakCompatible" anlatan bir konu olursa çok faydalı olur diğer arkadaşlar için.
 10. Cydia ana sayfada "Daha Fazla Paket Kaynağı" var oradan otomatik ekleyebilirsiniz. Hocam ben üst yorumlarda yazdığım gibi yaptım sonunda biraz değişik oldu ama olsun Benim şu an JB'li telefon her şey sorunsuz çalışıyor tweak filan yükledim yeni ipayı yüklemem bir şey değiştirir mi ?
 11. BigBoss reposundan "Preference Loader" 2.2.3-3 sürümünü yükleyiniz ardından LocallAPStore tweak'ini kurmayı deneyiniz.
 12. Hocam internetten Impactor'un 0.9.43 sürümünü indirip telefonu bilgisayara bağlayıp "XCode" bölümünden "revoke certifika" dan kullandığınız apple kimliğini temizlemeniz gerek. Daha sonra güncel olan Impanctor yani 0.9.44 den tekrar electrayı flashlayabilirsiniz.
 13. 300'ü geçik bir deneme sayısının sonunda pil ölmüş olsa da sonunda 1/3 bootloop dan kurtulup installing cydia ve 2/3 ü gördüm ardından respring yedi ve ekranda Cydia. JB MP Bu videodaki işlemleri yaptım ama ben jailbreak'a bastığımda "Error:exploit" hatası verdi hemen ardından telefona hard reset atıp tekrardan electrayı açıp "Set Nonce" den "0xbd34a880be0b53f3" bu değeri girip onayladım ardından tekrar jailbreak'a bastım ve ta daaaaa 1/3-İnstalling Cydia-2/3-respring ve cydia geldi. Bu arada telefon uçak modunda wifi kapalı, bt kapalı, otomatik döndürme kapalı, airdrop kapalı, siri kapalı, arkaplanda uygulama yenile kapalı, konum servisleri kapalı, iphonemi bul ve icloud drive yedeklemeleri kapalı, medya sesi ve zil sesi sonuna kadar kapalı, parlaklığım %100 açıktı. @iFenix Edit: Yazıyı yazmaktan electra ya girip enable jailbreak yapmayı unutmuşum hemen girdim Enable jailbreak a bastım ve ilk seferde Already Jailbroken oldu bile. @iFenixhocam benim yöntemi twitterden sizin konuştuğunuz iletişimde olduğunuz jailbreak yetkilileri varsa paylaşırsanız yapamayanlarda denesinler olursa bi nevi fix diyebiliriz