iOSDelisi'ne Hoş Geldiniz.

FrmDelisi.com'a tekrar hoşgeldiniz bizlere destek olabilmek için 10 saniyenizi ayırarak ücretsiz olarak üye olabilirsiniz.

fafu.gndz

frmdelisi üyesi
 • Mesaj sayısı

  175
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı günler

  6

fafu.gndz Hakkında

 • Derece
  Teğmen

Güncel Profil Ziyaretleri

764 profil görüntüleme
 1. Ah şu tweakler hangi tweakler, repoları neler, ne işe yararlar, nasıl kullanılırlar bilmiyorum ki
 2. Hocam ne dersiniz geçelim mi IOS 12'ye. Ben annemin 5s'ini güncelledim başta inanmıyordum ama dedikleri gibi hem pil hem performans akıyor uçuyor. Kendim 11.3.1 JB 'deyim yemin ederim Hulk gibi oldum bir tarafım 12'ye çık diyor bir tarafım hayır JB daha güzel diyor
 3. Sanırım tamamiyle Vodafone kaldırmış durumda çünkü Turktelekom ve Turkcell hatlarında olan IOS 11.3.1 iki cihaz var ikisinde de şu an 2G arama yapıyor ama internet bağlantısı sanırım yok.
 4. Benim hatırladığım kadarıyla telefon kendi kapanana kadar kullanmak ardından 2 saat kapalı bekledikten sonra şarja takmak tabi iPhone şarja takıldığını şarj %5 veya daha fazlaysa kendini açıyor bu yüzden telefon açıldığında tekrar kapatıp yaklaşık 5-6 saat şarj etmekti. Yanlışta olabilir bu kadar hatırlayabildim.
 5. 4 Yılda 1700 döngüyle beraber pil kapasitesi gerçekten iyi bir durum çünkü genelde ortalama 600-700 döngüde piller kapasitelerinde %30-40 kayıp veriyor. Apple telefonlarında diğer markalar gibi 3000-4000mAh değerlerinde piller kullanmıyor. Örneğin iPhone 5s'te 1550mAh, iPhone 6'da 1880mAh pil kapasiteleri var. En son iPhone X'te 2716mAh pil kullandı. Durum böyle olunca zaten kapasite düşük haliyle pilde ölmeye başlayınca durduk yere şarjın düşüşü gözle görülür oluyor. Siz ilk önce kalibrasyon deneyin. Daha sonra olmazsa dediğim gibi Apple Servis ile iletişime geçip veya direkt internet üzerinden randevu alıp pil değişim talebinizi iletip pilinizi değiştirtebilirsiniz ama 5 saatlik kullanımda %47 civarında bir düşüş olduysa gayet makul karşılanabilir. Ben 40 dakikada %100 şarjımın bittiğini telefonumun kapandığını gördüm Ek olarak arkaplanda uygulama yenileyi kapatabilir, konum da uygulamaları kullanırken etkinleştirebilir; Airdrop, Carplay, Handoff, Siri, otomatik iCloud yedeklemelerini kapatabilirsiniz. Az da olsa pil tasarrufu sağlayacaktır.
 6. Merhabalar, %6 dan sonra kaç saat dayanıyor örneğin %6 da takılı kalıp 2 saat daha telefon açık kalmaya devam ediyor mu yoksa normal şekilde 10 dakika içerisinde bitip telefon kendi kapanıyor mu ? Eğer o yüzde diliminde uzun bir süre takılı kalıyorsa pil kalibrasyonunu deneyebilirsin ama %6 da kullanınca hemen bitip kapanıyorsa pil ölmüş demektir. Yeni pil almanızı tavsiye ederim. Türkiye'de garanti kapsamında pil değişimi ücretsizdir. Lakin garanti kapsamı 2 yıl veya 500 döngüdür. Garanti kapsamı dışında kalırsanız 149TL'ye değiştirebilirsiniz. Önerim 149TL verin Apple serviste değiştirin çünkü piyasa da orijinal diyerek 70-80-100TL gibi ücretlere yarım saat içinde değiştiren yerler var asla itibar etmeyiniz. Kendim onca yer denedim çoğu "Syrox" marka kalan kısmı da daha markası olmayan piller kullanıyor.
 7. "LinkTunes for iOS 8" adlı bi tweak vardı. Xarold'un reposundan kurmuştum. Benim de sürümüm 11.3.1 5s'ti ve çalışmıştı. Deneyebilirsin. Edit:Tweak kurduktan sonra direkt olarak iTunes programına girince altta "LinkTunes" yazıyor zaten ona tıklayıp şarkı ismiyle aratıp indirebilirsin hem de müzikleri Apple Music'ten satın almış gibi telefonun kendi müzik programına indiriyor.
 8. Takvimle alakası olması lazım. Bu kullandığınız program ya da tweak'in adı nedir acaba bende çok merak ettim bir tweak şarjımı yiyor bulmak istiyorum
 9. İlginç bi sorun. Telefonun parlaklığını ne az ne çok ortada kullanmak genel olarak ideal otomatik parlaklığı da kullanabilirsiniz ama size daha fazla fayda sağlayan Night Shift olacaktır. Sıcaklık oranını ayarlamak geceleri kitap okumayı sağlar siz güzel bir ayarla ki basit bir ayar, bunu gündüzleride kullanabilirsiniz. Ayarlar > Ekran ve Parlaklık > Night Shift adımlarınu izleyerek bulabilirsiniz.
 10. RocketBootstrap, PreferenceLoader, Substrate Compatibility, Substitute, Tweak Injector birde tweakCompatible var buda yüklemek istediğin tweake girdiğinde sana misal olarak 11.3.1 sürümünde 17 kişi çalıştığını belirtmiş diye yazıyor değerlendirmesi %100 diyor yani çalışmayan tweak i yüklemeni engelliyor bir nebze.
 11. "Share Electra" diyorsa olmuş demektir temel tweakler var onlarıda yükleyin sıkıntı olmasın sonra.
 12. Enable Jailbreak tuşuna basmak zaten konuda da var jailbreak adımlarından bir tanesi. Asıl komik olan Enable Jailbreak'a basmadan Cydia ve tweaklerin çalışması 11.4 Beta 3 imzaları halen açıksa sanırım en son electra güncellemesiyle o da jb oluyordu.
 13. Hocam bir sorum olacak şimdi diyelim ki telefonun şarjı bitti ve telefon kapandı. Şarja takıp tekrar açtık ama bu sefer cihazdan Jail kalkmış olacak bu yüzden ne cydia ne de terminal kullanabileceğiz. Tekrar Electra dan jail mi yapacağız yoksa Electra yı silip tekrar impactorden flashlayıp jail mi yapacağız ? @iFenix
 14. @Enes90 , @yunuscicek Sitede güncelleme yapmışlar video da yüklediği ElectrMP, Sitede "Electra1131" üstüne bastıktan sonra 3. sırada geliyor.