Foruma girişte sıkıntı yaşayan, konulara mesajlara cevap veremeyen üyelerimiz kullandıkları tarayıcının geçmişini(çerezler,önbellek vs) sildikleri takdirde sorun ortadan kalkacaktır.

iOSDelisi'ne Hoş Geldiniz.

iOSDelisi.com'a tekrar hoşgeldiniz bizlere destek olabilmek için 10 saniyenizi ayırarak ücretsiz olarak üye olabilirsiniz.

Başarılı Kullanıcılar


Popüler İçerik

En çok beğenilen içerik 25-02-2017 Her alanda gösteriliyor.

 1. Arkadaşlar ben askerdeyim. Hayırlısıyla 23 günüm kaldı. Jb den çok uzak kaldım. Umarım iyi gidiyordur
  4 likes
 2. MetroLockScreen ( Windows10 Benzeri Kilit Ekranı ) - Çok Yakında!! Artık Kilit Ekranı deyince aklımıza Coolstar geliyor haliyle, Bildiğimiz üzere “ClassicLockScreen”’iOS cihazlarımıza Entegre etmeyi basarmıstı, Simdide “MetroLockScreen” ile uzun bir soluktan sonra yeni tweak’ini tanıtmaya yavas yavas basladı diyebiliriz, Resimlerden de görüleceği üzere, Saat asağıda ve Wifi - Sinyal bar - Batarya Bar ‘ımızı görebiliyoruz, Ve buna Ek olarak Prioriy Hub Desteğide eklendiği Gelistirici tarafından görsel bir sekilde onaylandı.. Yakında Çıkacak olan bu güzel Tweak ile sizleri bas basa bırakalım.. Tweak : MetroLockScreen Repo : BigBoss ( olacaktır muhtemelen ) Fiyat : Henüz belli değil.. Görsel :
  3 likes
 3. Priorty Hub 2 ( Beta ) ( Bildirim Mesajlarını Kategorileştirme ) Blackberry 10'dan esinlenerek, kilit ekran bildirimlerinizi uygulamaya göre sıralar ve önemli bilgileri hızlı bir şekilde bulmanızı sağlar. Buna ek olarak, bildirim listesini aşağı çekerek bir uygulamanın bildirimlerini silebilirsiniz. Priority Hub bütün temaları destekler bu sayede hiçbir sorunla karşılaşmazsınız. Jailbreak Yapmak için Tıklayın Tweak : Priority Hub 2 BETA 2.0-44+debug Repo : http://cydia.thomasfinch.me/ Fiyat : Ücretsiz
  3 likes
 4. Sorununuzu cozmenize sevindim. Kodi, sideload olarak yani tipki JB'deki gibi ipa dosyasi ile cydia impactor uzerinden kurulabiliyor ama yine JB gibi omru 7 gun. Yalniz cydiadan immortal tweakini kurarsaniz JB oldugu surece kodi de devam ediyor.
  2 likes
 5. jjjj ( Cydia Alternatifi ) Baslıktanda belirtildiği üzere Cydia Alternatifi olan bir tweak, Tarafımca test edilmis ve sorunsuz olarak çalısmakta Gayet hızlı ve basarılı olan bu tweak kendine has yükleme ekranı ile geliyor, Bir bakıma söyle düsünmeliyiz, Cydia Açılmadı ve Alternatif olarak önümüze bir seçenek sunulmus gibi Olmazsa olmaz Tweak’lerimizin Basına Geçecek gibi bekleyip görelim.. Suan Alpha sürümünde olan bu tweaki kısaca bahsedelim, - Kendinden Gelen repolar ve Bizim eklediğimiz repolar ile Entegre oluyor, - Her hangi bir Tweak yükleyeceğimiz yada aratacağımız zaman o Repoya gidip arama ve sonrasında yükleme yapabiliyoruz, - Yükleme Bittiği Esnasında ( Inject ) bastığımızda hemen ardından aktif oluyor, - Repo’ları Açtığımız anda o Repoda ne var ise Hafızasına Kaydedip öyle açıyor, İlerleyen Güncellemeler ile daha da pratik hale gelecektir, Tweak : jjjj 0.1~alpha4 Repo : cydia.r333d.com Fiyat : Ücretsiz Görseller :
  2 likes
 6. 3DSwitcher 2 ( ArkaPlan Uygulama Geçiş Animasyonu ) Evet Arkadaşlar Sanırım birçoğumuz bu tweak’i biliyordur, Adından da belli olacağı üzere ArkaPlan uygulamalarına animasyon ekleme, Benim önceden kullandığım bir o kadar da kullanışlı olan bu Tweak gayet hızlı ve stabil çalışmakta, Lafı Fazla uzatmadan Tweak’i sizlere tanıtmaya çalışalım.. Ayarlar menüsünde seçebileceğiniz geçiş yöntemleri ve ayarlar şu şekilde: - Tweaki aktif veya pasif hale getirebilirsiniz - Uygulama geçiş modunu ayarlayabilirsiniz: - 3 boyutlu kart geçişi - Kart şeklinde deck menü - Kapak şeklinde akış - Ters kapak şeklide akış - İnce kapak şeklinde akış - 3 Boyutlu kart geçişi (iOS 7 ve iOS 8 stili) - Dönüş sırasında uygulama ikonlarının solmasını sağlama - Dönüş sırasında uygulama ikonlarını çevirme - Dönüş sırasında uygulama ikonlarını döndürme Tweak : 3DSwitcher 2.0.2 Repo : BigBoss Fiyat : 1.99$ Video :
  2 likes
 7. iPhone 8 Modelinde Kavisli Ekran İhtimali Güçleniyor Apple’ın bu yıl onuncu yaşını dolduran iPhone ailesi için özel bir yıldönümü modeli hazırladığı artık herkes tarafından biliniyor. Standart serinin haricinde tanıtılacak olan iPhone 8, farklı özelliklere ve haliyle daha yüksek fiyat etiketine sahip. Kavisli ekran iddiası güçleniyor iPhone 8 modelinin 5.8 inç boyutunda OLED ekran kullanacağı sık sık gündeme geliyordu. Ekranın iki taraftan kavisli olacağına dair iddialar güçlenmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde sızdırılan ekran karşılaştırma tahmini sonrasında Wall Street Journal da firmaya yakın kaynaklardan bunu doğrulattığını belirtiyor. iPhone 8’in kutudan çıkan ekran boyutu 5.8 inç ve 2800x1242 piksel çözünürlüğünde olacak. Her iki kenarda yer alan kavis aktif kullanım alanını azaltıyor. Ayrıca ekranın alt kısmında ikinci bir fonksiyon ekranı yer alıyor. Bu ekranda sanal Home butonu olacağı ifade ediliyor. Bu ekranı da çıkarsak toplam aktif alan 5.15 inç civarında gerçekleşiyor. Apple’ın OLED ekran tedariği için Samsung ile el sıkıştığı iddia ediliyor. Henüz Apple’ın istediği boyutlarda OLED ekran üretimini LG vey JDI tam anlamıyla karşılayamıyor. Sadece Samsung verimli bir üretim sürecine girmiş durumda. Bu sayede 4.3 milyar dolarlık ihaleyi garantilemiş oldu. Diğer taraftan iPhone 8 modelinde ön kamera vasıtasıyla 3 boyutlu nesne takibi yapılacağı iddiası gündemde. Firmanın Kinect teknolojisinin arkasındaki ekibi satın alması ve zengin gerçeklik konusunda son dönemde yaptığı yatırımlar bu iddiayı güçlendiriyor. Peki böyle bir kamera ne tür fonksiyonlarda kullanılacak şimdilik bilinmiyor. iPhone 8 haricinde iPhone 7S serisi yine sahneye çıkacak. Düz LCD ekrana sahip olan serinin mevcut iPhone 7 serisinden tasarım anlamında çok farklı olmayacağı tahmin ediliyor. Donanım tarafında ise Apple A11 yonga seti, 3GB RAM, daha gelişmiş 3D Touch gibi özellikler olması bekleniyor. Yeni iPhone modelleri yine Eylül ayındaki geleneksel Apple etkinliğinde tanıtılacak.
  2 likes
 8. ColorBanners 2 - iOS 10 ( Bildirimlerinizi Renklendirme ) Adından da bilindiği üzere Bildirimlerimizi renklendirme Tweak'i, Önceleri olmazsa olmazlarımdandı ve simdi ise iOS 10 için Güncelleme Aldı, Aslında Görsellik olarak gayet gözümüze hos gelen ve farklı bir izlenim sunan tweak, Bildirimlerin renklerini isterseniz kendi kafanıza göre, İsterseniz kendi renk tonunda Hem Kilit Ekranında hemde Bildirim ekranında görebilirsiniz Lafı Fazla Uzatmadan Tweak Sizlerle.. Tweak : ColorBanners 2 ( iOS 10 ) 1.0.0 Repo : BigBoss Fiyat : 0.99 $ Görseller :
  2 likes
 9. ReformX ( Springtomize 3 Alternatifi ) Evet Arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı üzere Springtomize 3 Alternatif olarak doğmuş, Tabi bazı özellikleri ekli değil ama, Bir Çoğumuzun olmazsa olmazlarında yer edinecektir, Bilirsiniz ki Bütün herkes Ana menüye 4'ten fazla ikon, Dock Menüsüne de aynı 4'ten Fazla ikon koymak istiyorlar, Kısacası bu güzel Tweak'i Tanıyalım.. - Ana Menümüze Sıralama Olarak istediğimiz kadar ikonu koyabiliyoruz, - Ana Menümüze Aşağı Sıralama Olarak 8-9 Sıra yada daha fazla Satır aralığı koyabiliyoruz, - Ana Menümüzdeki ikon Büyüklük Küçüklüğü ayarlayabiliyoruz, - İkonlarda ki Aralıkları belirleyebiliyoruz, - Dock Menüsünde de istediğimiz kadar ikon Koyabiliyoruz, - Dock Menüsündeki ikon büyüklüklerini Ayarlayabiliyoruz, - Dock Menüsünde ikonlar arasında boşluğu ayarlayabiliyoruz, - Klasör Özelliklerini kendinize göre Ayarlayabiliyorsunuz, -Ana menümüzdeki Sayfa noktalarını Gizleyebiliyorsunuz, - Tüm Bu islemlerinizi Kaydedebiliyor farklı Ayarlarınızı da Aktif Edebiliyorsunuz.. Tweak : ReformX 1.0 Repo : BigBoss Fiyat : Ücretsiz Görseller :
  2 likes
 10. iOS 10.1 - 10.2 Jailbreak Beta ÇIKTI !!! (JB Yapımı, Repo, Tweak ve SSS) Evet Arkadaslar Uzun bir aradan sonra iOS 10 - 10.1.1 - 10.2 için JB Yayınlanmıs durumda, Ama Sadece Belirli cihazlar için olduğunun da altını çizmek gerekiyor, Beta Olduğu için sorunlar yasayacağımızı dile getiriyor.. Nasıl Yapılacağını bilmiyorsanız kararlı sürümü beklemeniz gerekebilir diye uyarı geçiyor. Desteklenen ve Planlanan Sürümler : Lafı Fazla Uzatmadan Yapılısına Geçelim.. Dip Not: Bu islemlere baslamadan önce her ihtimale karsı iTunes Üzerinden Yedeklerimizi almalıyız, Dipnot 2 : Suan Beta Sürecinde olduğu için bazı aksaklıklar meydana gelebilir.. 1. Adım : Cydia Impactor 0.9.38 Versiyonunu Bilgisayarımıza İndirelim.. 2. Adım : yalu102_beta.ipa Dosyamızı’da indirelim.. 3. Adım : Cihazımızda Herhangi bir parola yada Parmak izi okuyucusu olmadığına dikkat edelim ve iPhone’yi bul’u kapatmayı unutmayın.. 4. Adım : İndirdiğimiz Cydia Impactor’u Açalım.. 5. Adım : indirdiğim “yalu102_beta” Dosyasını “Cydia Impactor’a” Sürükleyerek Bırakalım.. 6. Adım : Bizden Apple Kimliğimizi Girmemizi İsteyecek Ardından Parolamızı, 7. Adım : Yüklemeye Baslamıs olmalı ve Ana Ekranımıza “mach_portal” iconu gelmesi lazım, 8. Adım : “yalu102” İkonuna Tıklamadan Önce Telefonumuzun “Ayarlar > Genel > Aygıt Yönetimi > Girdiğimiz” Apple Kimliğimizi Doğrulamamız Gerekli.. 9. Adım : “yalu102” iconuna Tıklayalım ve “ Telefonumuz Tekrardan Açılıp Kapanacaktır, 10. Adım : Ana Ekranımızda Cydia ikonunu görebilirsiniz artık rahatlıkla girip çıkabilirsiniz. Cydia Impactor : Mac OS X, Windows, Linux (32-bit), or Linux (64-bit). Site Link : https://yalu.qwertyoruiop.com/ iPhone 5S / 6 / 6 Plus / iPod Touch 6 / iPad Pro / iPad Mini Download Linkler : Version Download SHA1 Beta 7 Link 4afa99d4b568aa8cbb9ac61fddd584111fed79c5 Beta 6 Link 0130ebe60c97e2013a4b849b7d9bc321d749f304 Beta 5 Link f8eb6cd37054a9d25b818e3bddd13bfedbf72df1 Beta 4 Link f8270e59d7d7267613ffa63217b91fea425eec36 Beta 3 Link b2e0bdd31566f876d67cba036b5d29aef7ff257d Beta 2 Link 4fddad7cca8aa0c0a6579c1d63d00917f15efc86 Beta 1 Link 2fe14f1c1e1a0d26203bbb123f6747a978dd2b4f Yapılıs Videosu!!
  1 like
 11. Yeni Çıkan ve Güncellenen Tweak'ler : New: Unicus 1.0 New: Zeal 1.0.1 New: YouTubeVolume 1.0 New: CustomLockscreenDuration 1.2 Updated: SpotifySwitches 1.1.4 Updated: Safe Alarm 3 (iOS 10) 1.0.6-1 Updated: SmartVolumeControl 4.0.4 Updated: WatusiTools 1.3.3 Updated: MinimalRedditSnoo 1.1.1 Updated: MoonPhase 0.0.6 Updated: OnlineNotify - 2.3
  1 like
 12. Buyur kardeşim. Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  1 like
 13. Yeterli mi kardeşim. Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  1 like
 14. Arif ve 216'nın fragmanı geliyor! Modern Türk sinemasının komedi türündeki en başarılı örneklerinden biri olan ve kırmadığı gişe rekoru kalmaya G.O.R.A.'nın devamı niteliğinde çekilen Arif ve 216, geçtiğimiz aylarda ünlü komedyen Cem Yılmaz tarafından duyurulmuştu. Geçtiğimiz günlerde vizyon tarihi de açıklanan Arif ve 216'dan bugün bir güzel haber daha geldi.Cem Yılmaz'ın resmi twitter hesabından paylaştığı görsele göre Arif ve 216'nın ilk fragmanı yarın saat 8'de yayınlanacak. Yayımlanan görsele bakılırsa 145 saniye uzunluğunda olacak fragman, bakalım bizleri ne kadar heyecanlandıracak.
  1 like
 15. Hocam sanırım konferanstan sonra yayınlayacaklar gibi ama birseyde demiyorlar..
  1 like
 16. Malesef suan için yok ama 10.3 Final yayınlandıktan sonra bir hareketlilik bekliyorum hayırlısı
  1 like
 17. Güncellenen Tweak'ler : Updated: Kotak10 0.0.4 Updated: FlixEnhancer 1.2.1 Updated: libstatus9 1:0.0.1.1-0 Updated: Sonus 3.0.2-1 Updated: CleanSheets 2 2.2-1 Updated: MinimalRedditSnoo 1.0.3 Updated: controlMyCenter 2.1 Updated: PulseHUD 1.1-1
  1 like
 18. bu sitede eskiden insanlar birbirlerimizle kavga ederdik yardım için 40 sayfa olmuş ki bunun coğu @ifenix in güncelenen tweaklerle dolu benim fikrim zaten twittir da @tweakupdates paylaşıyor orayı takip etsek de buraya copy baste yapmaktan sa yardımlaşsak nasıl olur. Bu konu altında en az 10-15 soru cevapsız kalmış, adamda cevap alamayınca çıkıp başka forumlara yöneliyor
  1 like
 19. Güncellenen Tweak'ler : Updated: Polus 2.2.1 Updated: Gorgone 0.0.1-5 Updated: PulseHUD 1.1-1
  1 like
 20. Ben de aynı sorunu yaşayıp, aşağıda verdiğim sitedeki yöntemle çözmüştüm. Umarım işinize yarar: http://www.redmondpie.com/fix-cellular-data-imessage-after-ios-10-jailbreak-heres-how/
  1 like
 21. Guardians of the Galaxy 2'den Yeni Bir Fragman Daha Geçtiğimiz günlerde oldukça eğlenceli bir fragmanla karşımıza çıkan Guardians of the Galaxy 2 filmi için yeni bir fragman daha yayınlandı. 2017 Kids' Choice Awards töreninde yayınlanan bu yeni fragmanda daha önce görmediğimiz sahnelere de yer verilmiş.Genel olarak bir önceki fragmana benzese de Star Lord ve Rocket arasındaki tartışmanın yer verildiği bir sahne ile başşlıyor. Daha sonra ise her zaman olduğu gibi aksiyon ve eğlenceli sahnelere yer verilmiş.kodular çıkan Russell'ın J'son of Spartax, yani peter Quill'in babası olduğu da bu fragmanda ortaya çıkıyor.Ayrıca filmin yönetmeni olan James Gunn kendi Twitter hesabında filmin ek bir sahneye sahip olacağını açıkladı. Kapanış yazılarını okumamız gerektiğini belirten Gunn bu konuda ek bir açıklama ise yapmamış. Buna rağmen ek sahne muhtemelen Infinity War hakkında olabilir.İlk filmin yazar ve yönetmeni olan James Gunn'ın tekrar işin başında bulunacağı Guardians of the Galaxy Vol 2'nin oyuncu kadrosunda ilk filmden aşina olduğumuz Chris Pratt (Peter Quill/Star-Lord), Zoe Saldana (Gamora), Dave Bautista (Drax), Vin Diesel (Groot), Bradley Cooper (Rocket), Michael Rooker (Yondu), Karen Gillan (Nebula) ve Sean Gunn (Kraglin) gibi isimleri görüyoruz.
  1 like
 22. Düneyin hepimizi şoka uğratan bir haber paylaşmıştık ve o haberin henüz Apple tarafından doğruluğunu teyit edilmediğini belirtmiştik. Sizlere kötü haber vermeyi ne kadar da istemesem o haber de paylaştıklarımızı Apple Türkiye onayladı. Artık yurt dışından alınan hiçbir Apple ürününe geçerli olan 1 yıllık uluslararası garanti desteği sunulmayacak! Hala belirsiz olan şeyler var özellikle bu uluslararası garantinin hangi tarihten itibaren geçersiz olacağı. Apple bu konuda ne zaman resmi bir açıklama yapar bilinmiyor. Ancak bazı sitelere göre 10 Mart yani kararın alındığı tarihten itibaren geçerli olduğunu söylüyorlar bekleyip göreceğiz. Yurt dışından aldığımız Apple ürünlerine bir şey olursa hiçbir şekilde sorun sizden kaynaklanmasa bile onarım veya cihaz değişimi için ücret ödemeniz gerekecek. Tabi ülkemizde sunulmayan fakat yurt dışında herhangi bir ülkede uluslararası garanti desteği sunan bir Apple servisine (Apple Store) götürerek garanti desteğinizden faydalanabilirsiniz. İşin başka bir ilginç yanı ise ülkemize dışarıdan gelen, Apple cihazlarına sahip bir turistin cihazlarına herhangi bir şey olursa ülkemizde uluslararası garanti desteği sunulmayacağı için cihazlarına destek alamayacak. Şunu belirtelim bu kararın alıcısının Apple Türkiye olmadığını hepimiz biliyoruz. Arkasında ise hangi kuruluşunda olduğunu biliyoruz ve ne amaçla bunu yaptığını da biliyoruz fakat bizlerde vergi diye dayattıkları şeyin vergi olmadığını biliyoruz...
  1 like
 23. Yeni Çıkan ve Güncellenen Tweak'ler : New: Acapella III (iOS 10) 1.0-2 New: Temporal 1.0-1 New: Kotak10 0.0.2 New: 3DColorChanger10 1.0-4 New: MoonPhase 0.0.1 Updated: NCDarkClear 0.0.1-2
  1 like
 24. Kotak10 ( Bildirim Hatlarını Keskinleştirme ) Bazılarımız artık yuvarlak hatları olan Bildirimlerden sıkılmış olabilir, Şahsen ben sıkılmıştım ve gayet güzel bir görünümle karşılaştım, Sadece Gelen bildirimlerde değil aklınıza gelecek bütün yerlerde, Widget Ekranında, Spotlight, 3D Touch, ve buna benzer yerlerde keskin hatlar mevcut olabiliyor, Lafı fazla uzatmadan Tweak sizlerle.. Tweak : Kotak10 0.0.2 Repo : http://paxcex.github.io Fiyat : Ücretsiz Görseller :
  1 like
 25. Güncellenen Tweak'ler : Updated: Noctis (iOS 10) 1.9.2.1-1 Updated: 3DSwitcher 2 (iOS 9 & 10) 2.0.3 Updated: Swipe Home 2.3 Updated: TwitterUICustomizer 0.0.3-3 Updated: Goodges 1.1.4 Updated: Gorgone 0.0.1-4 Updated: ByeLens 0.0.1-24 Updated: ByeByeHUD 1.1.2 Updated: Harp 2.0-1 Updated: WiFiReminder 1.1.4 Updated: SmartVolumeControl 3.2.1 Updated: InstaTools 1.6.2 Updated: ColorMeBaddge 1.0.5 Updated: WXHook 1.6 Updated: Phantom (Lite) for Snapchat 5.3.3
  1 like
 26. Donanımsaldır ozaman güç tuşu takılı kalıyor olabilir ekranda sorun olabilir tekrardan Apple ile görüşmelisiniz.
  1 like
 27. 1 like
 28. Yeni Çıkan ve Güncellenen Tweak'ler : New: BigBangHook 1.1-1 New: PreferMyFi 2 1.0-2 New: ShotBanner 10 0.0.2 Updated: Noctis (iOS 10) 1.9.2-1 Updated: ClearClockView 0.0.1-3 Updated: Confirm2Proceed 4.0 Updated: WXHook 1.5 Updated: InstaTools 1.6.1
  1 like
 29. 1 - LockGlyph - Parmak izi okuyucu Animasyonu, 2 - LockGlyph - Alttaki "Press home to unlock" yazısı, 3 - Bildirimler için "Priority Hub 2" 4 - Widget için "LockHTML4" 5 - Status Bar için "OpenNotifier" 6- Tema "NEXEN" Bu kadar hocam..
  1 like
 30. AlphaPaper ile Ana Ekranın ve Kilit Ekranının koyulaştırma kaplamasını kaldırın ve özelleştirin. Artık duvar kağıtlarınız sonunda gerçek renklerine sahip olabilir! Ayarlardan kendinize göre yapılandırmayı unutmayın. iOS 10 ile uyumludur. Jailbreak Yapmak için Tıklayın Repo:BigBoss Ücret: Ücretsiz
  1 like
 31. Yeni Çıkan ve güncellenen Tweak'ler : New: Harp 1.0 Updated: AlphaPaper 1.1 Updated: Sonus 3.0.1 Updated: NoMoreMissed 1.1.3-1 Updated: ByeByeHUD 1.0.3 Updated: SmartVolumeControl 3.1 Updated: Rocket for Instagram 1.4.5 Updated: Lockscreen Custom Text iOS10 1.0 Updated: Australian BOM Siri Weather 2.1.2-1 Updated: WiFi - The Strongest Link 1.1.1
  1 like
 32. Güncellenen Tweak'ler: Updated : 3DSwitcher 2 (iOS 9 & 10) - 2.0.2 Updated : Sonus - 3.0.0-1 Updated : CameraTweak 4 (iOS 10/9) - 1.1.1 Updated : Goodges 1.1.3 Updated : Cone Gestures for YouTube 1.2.3
  1 like
 33. Japon Haber Ajansı Nikkei iPhone X'in 5 inçlik OLED ekran taşıyacağını iddialarını paylaştığı bir önceki haberinin aksi yönünde bilgiler paylaştı. Nikkei bu gün yayınladığı haberde Apple'ın 5.8 inç OLED ekranlı, 4.7 inç ve 5.5 inç LCD ekranlı üç yeni iPhone modelini bu yıl piyasaya süreceğini yeni haberinde belirtti. Daha önce iPhone X’in ekran boyutu pek çok analist tarafından değerlendirilmiş ve 5 inçlik bir ekrana sahip olacağı yönünde öngörüler paylaşılmıştı. Bu noktada Nikkei, iPhone 8’in ekran boyutunun 5.8 inç olacağını öngörüyor. Nikkei'nin öngörüsünün devamı ise iPhone 7s 4.7 inç, iPhone 7s Plus 5.5 inçlik modelleride olacağı yönünde. Ancak bu modeller LCD ekran paneli kullanmaya devam edecek. Daha önce, güvenilir değerlendirmeleri ile bilinen ünlü Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo, sözde iPhone X’in 5.8 inç ekrana sahip olacağını ama sanal ana ekran düğmesinin ekranda kaplayacağı alandan geriye kalan kullanılabilir alanın 5.15 inç olacağı yönünde değerlendirmede bulunmuştu. Ayrıca iPhone X’in fiziksel boyutunun 4.7 inç iPhone ile eşdeğer olacağını belirtmişti. Apple’ın resmi olarak yeni iPhone'larda kaç inçlik bir ekran kullanacağı belli değil. Şirketin daha geniş ekranlı bir iPhone modeli için mevcut fiziksel ana ekran düğmesini kaldırmak için çalışmalar yaptığı biliniyor. Böylece alt ve üst çerçevelerin minimize edilmesi sağlanacak ve yan çerçevelerin de ortadan kaldırılması ile oldukça büyük bir ekran ortaya konulmuş olacak. Geçmişteki paylaşımlarımızdan yeni gelecek olan iPhone ile ilgili fiziksel ana ekran düğmesinin kalkması ile birlikte Touch ID’nin yerini iris veya yüz tanıma gibi teknolojilerin alacağını yazmıştık. Apple’ın da bu kaynakların iddialarını doğrulayan pek çok patenti mevcut. iPhone’un 10. yıl dönümü nedeniyle Apple’ın, iPhone Pro ya da iPhone X olarak adlandırılan 5.8 inçlik bir akıllı telefon ile geleceği artık herkes tarafından biliniyor. Hatta bu iPhone modelinin ABD satış fiyatının 1.000 doları aşacağı tahmin ediliyor. Özel iPhone modelinin Eylül ayında, 4.7 inç ve 5.5 inç iPhone 7s’lerle birlikte tanıtılması bekleniyor. Bu büyük ekranların bir bedeli de olacağını belirtelim. Nikkei daha büyük ekranın, 700$ civarında olacak standart iPhone modellerinin fiyatını da yükselteceğini belirtiyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan iddialarda ise fiyatın 1.000$ civarında olacağı belirtiliyordu. Bu fiyat çok yüksek olsa bile cihazın onuncu yıla özel olması, ilgi görmesini artıracaktır.
  1 like
 34. Hocam Kolay Gelsi Bu Lockscreendaki saat widgetı ve app kısayolları için ne yapmam gerekli yardımcı olmanız mumkünmü ? tabi sizin lockscrenn bu Resmi yükleyemedim ama twitterda sizin resminiz öyle söyleyeyim
  1 like
 35. Onizuka - iOS 10 ( Kontrol Merkezini Özelleştirme ) Düğmelerin renklerini özelleştirebileceksiniz (Wifi, Uçak modu ..), ekranınızı kaydetmenizi sağlayan bir düğme kaydı eklendi, bu seçenek Youtube Kullanıcıları için pratik olabilir, video daha sonra galerinize kaydedilir . Enerji tasarrufu için bir düğme eklendiğinde, ayarlara girerek yapabilirsiniz. Bütün bunlara ek olarak yeni bir sayfa eklendi. Ayarlar bölümünde seçtiğiniz uygulamaların saatini, tarihini, IP adresini, pil, RAM, kullanılabilir alan, kullanılan VERİ, operatör ve kısayolları bulacaksınız. Onizuka'da, ayarların içinde 3 seçeneğiniz olan bir bölüm: -Kontrol Merkezi Özelleştirme - Elemanları Gizle - Uygulamayı Başlatın CC Customization: Düğmeler gibi DC'nin birçok öğesinin rengini değiştirebilirsiniz. Arka plan opaklığını değiştirme, düğmelerin şeklini değiştirme ve diğerlerini değiştirebilme yeteneğine sahipsiniz. Hide Elements: Kontrol Merkezinde ki öğeleri gizlemenizi sağlayan basit bir bölüm. Launch App: Bu bölümde, Kontrol Merkezimize yeni sayfasında görünen uygulamaları seçebilirsiniz. Uygulamalar güne göre değişir. Tweak : Onizuka 1.0 Repo : BigBoss Fiyat : 0.99 $ Görseller :
  1 like
 36. Yeni Çıkan ve Güncellenen Tweak'ler : New: AlphaPaper 1.0 Updated: iKeywi 3 (iOS 8/9/10) 3.2.1 Updated: SpotifySwitches 1.1 Updated: Onizuka 1.1.1 Updated: MessageHeads 4.0.1 Updated: Sonus 2.1.4-1 Updated: SpringChanger 0.2-1 Updated: FullFolder9 10.3-2
  1 like
 37. iPhone 8, Lightning girişi yerine USB-C girişine sahip olabilir! iPhone 8’in tanıtım tarihi yaklaştıkça, cihazdaki değişikliklerle ilgili iddiaların da sayısı artmaya devam ediyor. Bu iddialara bir yenisi de, The Wall Street Journal tarafından eklendi. Wall Street Journal, paylaştığı rapor ile Apple’ın yeni iPhone modelinde büyük bir değişiklik yapacağını ileri sürdü. Rapora göre Apple, iPhone 8’in ikonlaşmış Lightning girişini USB-C ile değiştirecek. Tabii ki bu değişimden iPhone 8’in birçok aksesuarının da etkilenmesi bekleniyor. Apple’ın, birçok Android cihazı tarafından kullanılan USB-C girişini tercih etmesi ortak aksesuarların kullanabilmesi açısından oldukça önemli. Şirket, benzer bir değişimi yeni MacBook modellerinde yapmıştı. Şarj kablosunun girişi değişebilir Wall Street Journal tarafından paylaşılan rapor, farklı kaynaklar tarafından farklı şekillerde yorumlanmış. Haberin farklı bir dilden çevrilmesinden ötürü kaynaklanan bu anlam çeşitliliği, iPhone 8’in şarj kablosunun USB-C girişli olabilmesi ihtimalini de ortaya çıkarıyor. Eğer raporda yazan bu ise Apple, iPhone 8’in şarj kablosunun şarj cihazıyla bağlanan girişini USB-C’ye dönüştürecek. Şirket şu an USB-A girişini kullanıyor ve yeni Macbook modellerinde USB-C kullanmaya başlamıştı. Apple’ın böyle bir karar alması, iPhone 8 modellerinin kutudan çıkan kablo ile Macbook modelleri tarafından şarj edilebilmesini mümkün kılardı. Şirketin, cihazlarının ortak ve uyumlu bir şekilde kullanılabilmesine ne kadar önem verdiği göz önünde bulundurulursa, şarj kablosunun USB-C’ye dönüştürülmesi daha olası.
  1 like
 38. Ne aramada nede reponun herhangi bir yerinde çıkmıyor. minotifier2 ve krackli olarak hiçbir yerde yok bu.
  1 like
 39. JB'den önce çalısıyormuydu peki ? Çünkü iOS 10'da Cydia da daha sorunlar mevcut olduğundan sistem ile birlesik oluyor, Birseyler Etkilemis olabilir diye düsünüyorum yada Donanımsal da olabilir..
  1 like
 40. 1 like
 41. Güncellenen Tweak'ler : Updated: RespringProgress 1.3 Updated: NoMoreMissed 1.1.1 Updated: MiNotifier2 2.1.2-1 Updated: MakeRespringsGreatAgain 1.2 Updated: WXHook 1.0.3
  1 like
 42. Cydia kapat tekrar aç Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  1 like
 43. Middle-earth: Shadow of War PS4, Xbox One ve PC için Duyuruldu Dün Target tarafından sızdırılan Middle-earth: Shadow of Mordor'un devam oyunu Middle-earth: Shadow of War resmi olarak duyuruldu. Warner Bros. tarafından yapılan açıklamaya göre Middle-earth: Shadow of War 22 Ağustos tarihinde Kuzey Amerika, 25 Ağustos tarihinde ise Avrupa bölgesinde çıkış yapacak. Oyun PlayStation 4, Xbox One ve PC (Windows 10 ve Steam) platformlarına sunulacak ve “Play Anywhere” sistemine dahil olacak. Yani oyunu Xbox One veya Windows 10 üzerinde satın aldığınızda diğer platformda da oynayabilecek, kayıt dosyalarınızı, ek paketlerinizi ve başarımlarınızı taşıyabileceksiniz. Ek olarak oyun PlayStation 4 Pro ve Xbox Project Scorpio'yu destekleyecek. İlk oyunda beğenilen Nemesis sistemi de geliştirilmiş bir şekilde devam oyununda yer alacak. Dev bir açık dünyada geçeceği belirtilen oyunun dünyası kararlarımıza ve yaptıklarımıza göre şekillenebilecek. Monolith Productions tarafından geliştirilmekte olan Middle-earth: Shadow of War, The Hobbit ve The Lord of the Rings olayları arasında geçecek ve Middle-earth: Shadow of Mordor'un orijinal hikayesini devam ettirecek. Oyuncular epik kahramanlar ve kötü adamlarla dolup taşan daha zengin, daha kişisel ve geniş bir dünyaya dalacak ve ikonik yerler, orijinal düşman türleri, daha fazla kişilik ve anlatılmamış hikayelerle karakterler bulunacak. Paylaşılan duyuru videosuna aşağıdaki oynatıcıdan ulaşabilirsiniz. Oynanış videosu ise 8 Mart tarihinde gelecek
  1 like
 44. Yeni Çıkan ve Güncellenen Tweak'ler : New: LiquidDetectionStatus 1.0 New: FolderStatus 1.0 New: SimpleLSiOS10 1.0.0 New: SpringChanger 0.1 New: SnapSpoofer 1.0 Updated: App Center 1.0.5-1 Updated: QRC for WA 1.0.3 Updated: SpringChanger 0.1-1 Updated: Sleeper 3.0.0 Updated: Bridge 1.3.4 Updated: FlixEnhancer 1.1.1 Updated: HandyKey 1.2.8-2 Updated: Speak Notification 1.8.8 Updated: RespringProgress 1.2-1 Updated: InfinityTask (iOS 9) 3.0 Updated: WXHook 1.0.1 Updated: SmartVolumeControl 2.0 Updated: Snapper 2 1.2.6 Updated: WhoozIt 1.0.7 Updated: libiarrays 1.0.7
  1 like
 45. Kaze ( Auxo 3 Alternatifi ) Evet Arkadaslar Auxo Tweak'ini bilmeyeniniz yoktur, Haliyle Biraz yatkınlık olacaktır sizde de, Kısacası Bahsedecek Olursak Arka Planda Çalısan uygulamalara Animasyonlu Hızlı Geçisler Yapabiliyor, Sağ Asağı Alttan Yukarıya doğru Çektiğimiz de uygulamadan çıkıyor Ana Menüye Dönebiliyoruz, Ana Menü de tekrardan Sağ Alttan Yukarıya Doğru Çektiğimiz de Telefonumuzu Karartarak Kilit moduna Alabiliyoruz, Auxo'daki bazı özellikler Sistem Değisikliği yüzünden eklenmemis gözüküyor, Yine de Hızlı ve Stabil çalıstığını söylemeden geçemem Lafı Fazla uzatmadan Tweak Sizlerle.. Tweak : Kaze 1.0 Repo : BigBoss Fiyat : Ücretsiz.. Görseller :
  1 like
 46. bende var ama bi problem yok muhtemel sende olan bır tweakla çakışma olabilir diye düşünüyorum
  1 like
 47. Falcon ( Kilit Ekranı ve Bildirim Ekranı Hızlı Erişim ) Bu Tweak’imiz de ise Hızlı Erisim imkanı sunmak, Mesela Kilit Ekranında 3 sekme olarak geliyor karsımıza, Kontrol Merkezi ayarlarına hızlıca görebiliyor / Aktif edebiliyoruz, Ses Açma / kapama Seçeneklerine Ulasabiliyoruz, Ekranın aydınlık ayarlarını Azaltıp / Çoğaltabiliyoruz, Telefonumuzu “Kapatma - Respring - Safe Modu - Reboot” Seçeneklerine Hızlıca ulasabiliyoruz, Diğer sekmede ise Web Arama seçeneği çıkıyor direkt olarak, Bir Diğer Özelliği ise Not alma Hızlı bir sekilde not alıp kayıt edebiliyoruz.. Kısacası Kilit Ekranı üzerinden yada Bildirim Merkezi üzerinden bu hızlıca özelliklere ulasabiliyoruz.. Tweak : Falcon 1.0 Repo : BigBoss Fiyat : 1.49$ Görseller : Video :
  1 like
 48. 1 like
 49. PullOver updated to version 1.1 PullOver version 1.1 Change Log: Added an icon only mode for the grabberAdded badges to current pinned app so you know how many notifications the current pinned app hasCleaned up the client file (hopefully this fixes issues with some apps, please let me know if they persist)Added keyboard pop back for gabberBug fixes;Added older architecture supports (this should fix error with the preference bundle not being able to load. If this error persists please let me know)Pretty sure the color picker is fixed nowAdded a donate button in the preferences
  1 like
 50. 2015 Yılının En İyi 10 Tweaki Bu yıl eskisi gibi yaratıcı vayy arkadaş dedirtecek tweakler gelmedi Cydia'da hangi tweaki listeye eklesem diye baktığımda aslında nekadar az yaratıcı tweakler geldiğini fark ettim diğer tweakler hep birbirlerini taklit etmişler. Aralarında güzelleri de yok değil tabi. Listeye gelecek olursak eminimki sizlerde liste oluştursanız bu tweaklere yer verirdiniz 2-3 tweak değişir diye düşünüyorum. Umarım yeni yıla yaratıcı tweakler en önemliside Jailbreak bekleyen arkadaşlar için jailbreak gelir. Bu listeyi oluştururken aşağıdaki sınırlamalar dikkate alınmıştır Tweaklerin 2015 yılında çıkmış veya güncellenmiş olmasına dikkat edilmiştiriOS 9 destekli olmasına dikkat edilmiştir.Seng Auxo 3'ün alternatifi olan bu tweak Auxo'nun yokluğunda bizi hem sevindirdi hemde işimize gerçekten yaradı. Hatta bazılarımız için Auxo'dan daha üstün olduğunuda söyleyebilirim. Respring gerektirmeyen kolay kullanımı sayesinde kendinize göre ayar yapabilirsiniz. Tweak'in konusu Ücret: 2.50 $ Auris Bu listede bu tweak'e yer vermezsem kendimi kötü hissederdim Benim gibi sizde telefonunuzda müzik dinlemekten hoşlanıyorsanız bu tweaki sizde beğeniceksiniz. Auris, kulaklık veya kablosuz kulaklık bağladığınız zaman size önceden ayarladığınız uygulamalara hızlı erişim imkanı sunar. Tweak'in konusu Ücret: 1.99 $ Flash Flash, karanlık bir yerdeyken kilit ekranın sol alt köşesinde el fenerini açmak için bir simge belirir. Eğer benim gibi El fenerini açmakta zorlanıyorsanız tam size göre. Son güncellemede Işık hassasiyetini baya bi ileriye götüren bu tweak kesinlikle listede olmayı hakettiğini düşünüyorum. Tweak'in konusu ÜcretsizRecordPause Bu tweak videoları kaydederken duraklatmanızı ve kaldığınız yerden çekime devam etmenizi sağlıyor. Tweak'in konusu Ücretsiz Auxo Legacy Edition Tartışmasız Ryan Petrich'in yapmış olduğu Auxoların en iyi sürümü. Tweak'in konusu Ücret: 1.99 $Homemade Bread Bu tweak herhangi bir uygulamadan başka bir uygulamaya geçiş ( Şuna dön: AppStore gb.) olursa Home Tuşu ile baştaki uygulamaya dönmenizi sağlıyor. Tweak'in konusuÜcret: 1.50 $Forcy iPhone 6S'te tanıtılan 3D Touch özelliğini taklit ederek eski jailbreakli cihazlarımızda kullanabilmemizi sağlıyor. Tweak'in konusuÜcretsizSwipeForMore SwipeForMore, Cydia'da Kur, Yeniden kur, Satın al vb seçeneklerine kolayca ulaşmamızı sağlıyor. Tweak'in konusuÜcretsizAndriOS Androidi merak edenler için güzel bir tweak. Tweak'in konusuÜcret: 3.99 $OneHandWizard iPhone 6 ve 6+ kullanıcıları için olan bu tweaki listeye koyup koymama konusunda çok kararsızım. Çünkü belirli kesime hitap ediyor benim gibi 5s kullanan biri için hiçbir faydası yok ama yerine koyacak bir tweakde bulamadım.Tek elle kullanım modu sayesinde siz iPhone 6 ve 6+ kullananları için yararlı bir tweak. Tweak'in konusuÜcret: 3.99 $
  1 like